enpara bas biriktir
enpara bas biriktir

Enpara Bas Biriktir Nedir?

Enpara, QNB Finansbank üzerinden sunulmakta olan, şubesiz bir bankacılık hizmetidir. Kullanıcıları, yapacakları hiçbir işlem için bankaya para ödemezken, Enpara kullanıcıları arasında gerçekleştirilecek para aktarım işlemleri için de, hiçbir şekilde saat zorunluluğu bulunmamaktadır. Cep telefonlarına yüklenecek olan Enpara mobil uygulaması ile, hem havale işlemleri, hem fatura ödemeleri hem de güncel bakiye bilgileri kolay bir şekilde takip edilmektedir. Fakat, son dönemlerde kullanıcıların merak ettiği bir durum ortaya çıkmıştır.

Mobil bankacılık uygulaması üzerinde bulunan Enpara bas biriktir butonu. Öncelikle, bu özelliği şu şekilde tanımlayabiliriz. Bas biriktir özelliği ile, hesabınızda bulunan paranızın talimat vermek şartı ile gecelik, haftalık, aylık ya da belirleyeceğiniz herhangi bir gün için banka tarafından faiz ile değerlendirilmesini ifade etmektedir.

Bu hesap klasik birikim hesabıdır vadesi yoktur para birikim hesabında kaldığı sürece günlük olarak faiz işler enpara birikim hesabı açarken size ne kadarlık bir birikim hedefi ve zaman konusunda hedefleme yapmanızı ister bu tamamen sizin insiyatifiniz de mesela 1 yıl içinde 5.000 TL der geçersiniz. Ama dilediniz zaman hesabı kapatabilir yada lazım olduğu kadar parayı vadesiz hesabınıza alıp kullanabilirsiniz. Birikim hesabı vadesiz hesabınızdan ayrı bir hesaptır.

Enpara bas biriktir butonu da dikkatinizi çekmiştir. Mobil uygulama ana sayfasında bulunur  her basıldığında vadesiz hesabınızdan birikim hesabınıza para transferi yapar tutarı siz belirlersiniz mesela her bastığımda 50 TL aktarsın (mobil Uygulama ile) şeklinde belirleyebilirsiniz.

Cep şubesinin birikim aracı olan Enpara Bas Biriktir, ayın Enparalısı olmaya hak kazanan kişilere %1 oranında ek faiz özelliği de tanımaktadır. Enpara hizmetlerini kullanan kişiler, eğer hesapları ile sürekli işlem yapıyorsa, bu durumda bir ay boyunca geçerli olan ayın Enparalısı ödülünü almaktadırlar. Bu da, kişilere çok büyük ayrıcalıklar tanımaktadır. İnternet üzerinde anlaşmalı olunan markalardan indirim alabileceğiniz gibi, farklı ATM noktalarından da herhangi bir komisyon ödemeden işlem görebilmektesiniz.

Enpara Bas Biriktir ile paranızı değerlendirmek istiyorsanız, bazı şartları da kabul etmeniz gerekmektedir. İlk olarak, bu özellikten faydalanmak isteyenlerin, vadesiz hesap bakiyelerinde yeterli bir limitin olması gerekmektedir. Değerlendirilmesini istediğiniz miktar, kesinlikle önemli değildir. Enpara hesabınızda bulunan 10 bin liranızı kullanabileceğiniz gibi 1 Türk Lirası’nı da değerlendirilmesi üzerine uygulamaya sokabilirsiniz. Dilediğiniz zaman, bu özelliği kullanabilirsiniz.

Açılış sırasında belirtilen ek bir hesap, mobi uygulamasında sizlere de gösterilecektir. Bu hesap ile, ne kadar yatırım miktarınız olduğunu ve her gece bu tutara ne kadar faiz getirisi olduğunu görebilirsiniz. Eğer, belirli bir süre kullandıktan sonra, artık bu özelliği kullanmak istemiyorsanız ya da yanlışlıkla aktif hale getirmişseniz, yapacağınız şey de oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Enpara mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, Ayarlar menüsüne girmek ve bu özelliği devre dışı yapmaktır. Ardından derhal özellik devre dışı olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*