oğrenciye-kredi-karti-veren-banka
oğrenciye-kredi-karti-veren-banka

Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Para ihtiyacı oluştuğundan en pratik yok bankaya başvurmak ve kredi almak suretiyle ihtiyacı gidermek en kolay ve bilenen yol olmak ile birlikte bazı şartlarında talep eden tarafından yerine getirilmesi gerekir. Banka kredi vermek için teminat ister veya sizin krediyi ödeme gücüne sahip olma durumunuzu belgelemenizi ister. Bu gelir belgesi olur, geçmiş dönemler finansal hareketler olur ama bir şeyler ister. Konumuz olan Öğrenciye kredi meselesi de aslında banka sizin öğrenci olmanızdan ziyade kredi şartlarını taşıyıp taşımadığınıza bakar.

Öğrencilerin kredi veya kredi kartı alma konusu biraz zordur. Öncelikle yaşın küçük olması, daha önce bankalarla çalışma olmadığı için oluşmayan kredi notu, sabit geliri olmama durumu gibi etkenler bankacılık ürünlerinin kullanılmasına engeldir. nihayetinde banka öğrencinin yeterli teminat ve belgeleri sağlamadığından kredi yada kredi vermez vermeye de zaten gönüllü değildir. Ancak öğrenciye kredi yolunu açabilecek bir kaç öneri sıralayabiliriz.

Öğrencilik yıllarında, çalışılarak ya da aileden alınan harçlıklar dışında para bulunması oldukça kısıtlıdır. Çünkü, bir ihtiyaçları için bankalara başvurdukları zaman, gelir belgesi sunamadıklarından dolayı kredi çıkması pekte mümkün değil. Bundan dolayı da banka dışından bir yol ile ya da daha fazla çalışılarak bir gelir elde edilmesi gerekmektedir. Fakat, bunun dışında bir tane daha etkili yöntem vardır. O da, öğrenciye kredi kartı veren bankaları araştırarak bulmaktır. Öğrencilere yönelik hazırlanmış olan kredi kartlarında, 1000 liraya kadar da limit tanınmaktadır. Eğer, size aile bireylerinizden birisi kefil olursa, bu limit biraz daha arttırılabilmektedir.

Öğrencilerin kredi kartı başvurusunda bulunacağı ve alacakları kredi kartları ise şu şekildedir.

  • İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

En sık karşılaştığımız kredi kartlarından birisi olan İş’te Üniversiteli, tamamen Maksimum Kart özellikleri ile beslenmektedir. Bundan dolayı, harcamalarınızda birçok puan kazanabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Bankası – Play Kart

World Kart özelliği bulunan ve hem harcamalardan puan kazandıran hem taksit seçenekleri bol olan hem de nakit avans özelliği ile, kredi kartından nakit çekim yapabilmenizi sağlayan bir kredi kartıdır.

  • Vakıfbank – Like Card

Vakıfbank’ın öğrenciler için hazırlamış olduğu bu kredi kartına, oldukça kolay sahip olunacaktır. İnternet üzerinden yapılacak başvuru ile şubeye gitmeden kartınız adresinize gelecektir. Öğrencilerin faydalanacağı bu kredi kartında, World Kart avantajları ve nakit avans özelliği de bulunmaktadır.

  • TEB – ÜniversiTEB

TEB tarafından Bonus Card özellikli hazırlanan ÜniversiTEB kredi kartı ile, taksitli alışveriş yapabilecek, harcamalarınızdan bonus puanlar kazanabilecek ve nakit çekimi yapabileceksiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve sundukları kredi kartları bu şekildedir. En sık tercih edilenlere yer verdiğimiz bu sıralamadaki kredi kartlarında, kullanım ücreti de bulunmamaktadır. Bundan dolayı, ortaya çıkabilecek nakit ihtiyaçlarında, doğrudan bir kredi kartı başvurusu yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Aksi halde, öğrenciye kredi veren banka bulamayacağınız gibi, ödemelerinizi de günden güne geciktirmiş olacaksınız. Kredi kartına sahip olmanızla birlikte, limitiniz kadar harcama yapabilir ya da nakit avans çekerek, kısa sürede ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.


1 Comment Posted

  1. Son bölümde dediğiniz gibi internet üzerinden başvuru yaptım hiç birisi ilgi görmedi onaylanmadığı gibi geri dönüş bile olmadı tespitleriniz ve söylemleriniz bu konuda tamamı ile günceldir. Ayrıca bankaya gittiğinizde daha çok kendinizi ifade edebiliyor ve müşteri temsilcisi ile görüşmeniz daha etkili oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*