kredi notu dusuk olana kredi
kredi notu dusuk olana kredi

Kredi Notu Düşük Olana İhtiyaç Kredisi Fibabank’ta

Bilindiği üzere, bankalardan kredi alınabilmesi için, başvuru yapan bireylerin kredi notlarının en az 1300 seviyelerinde olması gerekmektedir. Bunun altında bir kredi notuna sahip olanlar, bankalardan olumsuz bir yanıt ile geri dönecekleri gibi, teminat veya kefil şartı ile kredi alabilecekleri haberini de alabilirler. Fakat, kredi notu düşük olan bireylere de bir şans vermek adına, Fibabank, 2017 yılında çok özel bir kredi paketi hazırlamıştır. Düşük tutarlarda ihtiyaç kredisi taleplerini karşılamak isteyen banka, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar arasındaki yerini de, bu hizmet sayesinde yenilemiş olmaktadır.

Fibabank ihtiyaç kredisine başvuru yapacak olan bireylerde, bankanın aramış olduğu kriterler şu şekildedir.

  • Fibabank kredi başvurusu yaparken, kendiniz için bir kefil bulmanız gerekecektir.
  • Kredi notu düşük olan bireylere hazırlanan bu kredi paketinde, üst sınır 10 bin Türk Lirası’dır.
  • Borcun geri ödemesi sırasında belirlenen vade süresi en az 3 ay en fazla da 24 ay olarak sınırlandırılmaktadır.
  • Bu krediye başvuran kişiler için kesinlikle gelir belgesi şartı aranmamaktadır.
  • İhtiyaç kredisi için Fibabank’ın belirlediği faiz oranları, vade süresine bağlı olarak değişmekte ve %1,69 ile %1,79 arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Kredi başvurunuz onaylandığı zaman, kredi tutarına faiz oranı, kredi komisyonu ve diğer masraflar eklenecektir. Komisyon ve masraflarda ise banka sınırlaması gereği, 100 Türk Lirası ile 270 Türk Lirası arasında bir yansıma söz konusu olacaktır.

Oldukça kolay şartları bulunan bu kredi paketi ile, kredi notu düşük olanlar için adeta bir umut ışığı yakılmıştır diyebiliriz. Çünkü, almış olduğunuz bu kredide, düzenli bir şekilde ödeme yapar ve banka ile hiçbir problem yaşamazsanız, kredinizin vade süreniz dolduğunda ise, kredi notunuzun yükseldiğini farkedebilirsiniz.  Son olarak, bu krediye başvuru yapmak isteyen bireyler, doğrudan banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden ön başvuru kabul edilmemiş olmasındaki sebep ise, kredi notu şartı aranmamasıdır. Bundan dolayı, 10 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarınızda kefiliniz ile birlikte Fibabank şubelerine giderek hızlı bir şekilde kredilerinizi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*