yeni isciler ne zaman kredi cekebilir
yeni isciler ne zaman kredi cekebilir

Yeni İşçiler Ne Zaman Kredi Çekebilir?

Bankalar, sahip oldukları finans kaynaklarını, belirli faiz karşılığında bizlerin kullanımına sunmaktadırlar. Bu işlem, hem kredi kartı kullanımlarımız hem de bankalardan çeşitli ihtiyaçlarımız için talepte bulunduğumuz krediler ile mümkün olmaktadır. Faiz karşılığı verilen bu miktarlar ise, ne yazık ki her bireyin kullanımına sunulmaz. Öncelikle, kişilerin belirli bir geliri olması gerekmektedir. Kredi başvurularında genellikle ilk olarak sorulan bu soru, yalnızca ifade edilmekle kalmamalı, çalışılan yerden de resmi bir şekilde ne kadar gelir elde edildiğini gösterilen belgenin alınması gerekmektedir.

Bunun beraberinde de kredi veya kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gerekli olan tek şey kredi notunuzun yüksek olması ve zamandır. Fakat, kredi notu yüksek ve gelir belgesi de sunulduğu halde, bankalardan kredi alınamayabilir. Bunun tek nedeni, işe yeni başlamış olmanızdır. Peki, işe yeni başlayanlar ne zaman kredi çekebilir, şimdi bu konuya bakalım.

Öncelikle, bir işe girdiğiniz zaman, bir ayı doldurup, bankalara gittiğinizde olumlu da olumsuz da sonuçla ayrılabilirsiniz. Burada, geçmişte banka ile olan ilişkileriniz daha çok ön planda tutulacaktır. Fakat, kesin bir şekilde kredi almak için, en az üç ay boyunca tek bir iş yerinde çalışmış olmanız, bankaların istediği bir özelliktir. Bu şartı tamamladıktan sonra, kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Aynı durum, kredi kartlarında biraz daha esnek olmaktadır. Gelir belgeniz ile birlikte, çalışmaya başladığınız ilk günlerde bankaya başvurursanız, maaşınız ile eşdeğer olacak limitte bir kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankaların kredi ve kredi kartlarında bu kadar esnek şartları olmasında ise çok ayrı sebepler bulunmaktadır. Çünkü, konut ya da taşıt kredilerindeki tutarlar, oldukça fazladır. Ama, kredi başvurusunda, ihtiyaç kredilerinden birisini seçerseniz, 50 bin liraya kadar alabileceğiniz için, banka burada sizlere büyük bir sorun çıkarmayacaktır. Görüldüğü üzere, işe yeni başlayanlar ne zaman kredi çekebilir konusunda, bilinmesi gereken temel kural, düzendir. 3 ay ya da daha fazla tek bir iş yerinde çalışmışsanız, kredili ürün kullanım şansınız da bir o kadar fazla olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*