Enpara Nedir?

Bankacılık sistemi, her geçen gün önem kazanan bir sistemdir. Bazen yatırım yapmak için bazen ise fatura ödemek için bankalara ihtiyaç duyulur. Fakat düzenli çalışan bireylerin her dakika banka şubesine uğraması mümkün değildir. Zaten teknolojinin gelişmesi, birçok bankacılık işleminin akıllı cihazlar aracılığı ile evden veya iş yerinden kolayca gerçekleştirilmesine olanak tanır. Yalnızca bir şifre girerek, fatura yatırmak, EFT ve havale yapmak, kredi başvurusu yapmak veya banka hesaplarını kontrol etmek için, internet bankacılığına giriş yapmak yeterlidir. Hem banka müşterileri için kolaylık sağlayan hem bankanın tasarruf etmesine olanak tanıyan internet bankacılığı, birçok avantaj sağlar.

Banka şubelerinde; elektrik, su, kira, temizlik, kâğıt ve dosya parası gibi göze pekte görünmeyen birçok masraf bulunur. Bankacılık işlemlerini banka şubesi yerine internet aracılığı ile gerçekleştirmek, bu masraflardan tasarruf etme şansı yaratır. Enpara, Finans Bank tarafından ülkemizde kurulan şubesiz yani dijital bankacılıktır. Şubesi bulunmayan bu sitemde, havale, EFT, vadeli mevduat hesabı açtırma ve fatura ödeme gibi işlemler çok daha avantajlıdır.

Enpara’nın avantajlı işlemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Yılda iki defa kesilen hesap kullanım ücreti, birçok bireyin isyan etmesine neden olur. Hatta fazla olan kredi kartlarını kapatarak, tasarruf eden müşteriler, Enpara sayesinde hesap kullanım ücreti ödeme derdinden kurtulmaktadır. Çünkü müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Enpara hesap kullanım ücreti
  • Ev ortamında, nakit para veya altın birikimi yapmak tehlikelidir. Ayrıca kur farkından dolayı zamanla biriktirilen paranın değeri düşer. Enpara, diğer bankalardan çok daha yüksek mevduat faiz oranı uygulayan bankalar arasında yer alır. İnternet bankacılığından açılan vadeli hesaplara, yüksek faiz almak mümkündür.
  • Enpara ile çalışan müşterilerin, havale ve EFT ücreti yatırması gerekmez. Özellikle başka şehirde okuyan öğrenciler ve şirketler için havale ve EFT ücretleri oldukça ağır gelir. Her para transferinde kesilen para, şikâyete neden olur. Enpara, ücretsiz havale veya EFT şansı yaratan yegâne bankacılık sistemidir.
  • Kredi çekmek isteyen bireyler için, en uygun faiz oranı ile kredi veren bankacılık sistemi Enpara’dır. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurusu, birkaç saat içinde cevaplanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*