İşCep Nedir?

İş Bankası, ülkemizde kurulan en eski ve köklü bankalar arasında yer alır. Bu sebeple birçok bireyin güven duyarak İş Bankası ile çalışması kaçınılmazdır. Ülkemizin her il ve ilçesinde şubesi bulunan bir banka olduğu için, kredi çekme, mevduat hesabı açtırmak veya fatura ödemek gibi tüm hizmetler, genellikle İş Bankası’ndan yapılır. Fakat banka şubelerinden işlem yapmak hem müşteriler için hem çalışanlar için zorlaşmıştır. Bu sebeple birçok bankacılık işlemi, dijital bankacılık sistemine kaydırılır.

Banka şubelerinin kirası, yakıt ve elektrik masrafları, çalışan ücretleri göz önüne alındığında, dijital bankacılık hem banka merkezleri için hem banka müşterileri için büyük avantaj sağlar. Banka şubesine gidip saatlerce işlem sırası beklemeden oturduğunuz yerden işlem yapmak, ayrıca normalüstü faiz oranları ile para yatırmak için, tek yapmanız gereken ise İşCep sistemine giriş yapmaktır.

İşCep, girişi yapmak için İş Bankası şubesine giderek, kayıt yaptırmak ve şifre almak gerekir. Telefonunuza gelen şifreyi aktif ederek, havale, EFT, fatura ödeme gibi tüm işlemlerinizi akıllı telefonlar aracılığı ile tamamlamak mümkündür. Ayrıca birikimlerinizi yönlendirebilir, yeni bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler için kesilen ücret, diğer dijital bankacılık sistemleri gibi banka şubesinden yapılan işlem ücretlerinden çok daha düşüktür. İşCep uygulaması kullanılarak yapılabilecek işlemler, şu şekilde sıralanabilir;

  • İş Bankasından yapılan kredi kartı işlemleri, para transfer işlemleri, kredi başvurusu işlemleri gibi tüm işlemler, İşCep sayesinde ev ortamından kolaylıkla yapılabilir.
  • İş Bankasında bulunan hesapların yönetimi, İşCep sayesinde oldukça kolaydır.
  • Dijital bankacılık sisteminde, bankaya ait masraf daha az olduğu için avantajlı faiz oranları ile kredi çekebilme, normalden çok daha yüksek faiz oranı ile vadeli mevduat hesabı açtırma gibi ayrıcalıkları mevcuttur.
  • Ayrıca kartsız para çekme, telefon numarası ile para transfer etme ve barkod kullanarak alışveriş yapma gibi, farklı ve özel işlemleri yapma olanağı tanır.
  • Yatırımlarını değerlendirmek isteyen bireyler için anlık hisse senedi takibi yapma İşCep sisteminin ayrıcalıklı uygulamaları arasında yer alır. Yatırımlarınızı garanti altına alan bir sistemdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*