evlilik kredisi
evlilik kredisi

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Düğün tarihinin yaklaşmasının ardından hesaplanan masraflar sizi zorlayacak gibi duruyor ve elinizde bulunan nakitle de bu ihtiyaçları karşılayamıyorsanız dert etmeyin. Şuan bankaların hazırlamış olduğu kredi paketleri arasında, evlilik kredisi ile birbirinden avantajlı krediler sizlere sunulmaktadır. Bu krediler, bireysel ihtiyaç kredisi olarak kendisine bankalarda yer bulmuş durumdadır. Buradan da anlaşılacağı üzere, bankalara giderek yapılacak ve evlilik giderleri için belirlenecek değerler, 50 bin liraya kadar çıkacaktır. Yine ihtiyaç kredilerinde de olduğu gibi, 48 aylık vade seçeneklerinden faydalanabileceksiniz.

Ülkemizdeki bankaların tamamına giderek başvuru yapacağınız bu kredilerde, sizden ek bir bilgi ya da belge talebi de olmayacaktır. Tıpkı ihtiyaç kredisi başvurularında olduğu gibi, nüfus cüzdanınızın aslını ya da fotokopisini, gelir belgenizi ve adınıza kayıtlı olan elektrik, su veya doğal gaz faturalarından birisini bankaya iletmeniz yeterlidir. Bunun ardından banka başvurunuzu işleme koyacaktır. Gelir belgesi konusunda problem yaşanmaması için, serbest meslek sahiplerinin ya da kendi iş yeri bulunan kişilerin bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Serbest meslek sahibi olan kişilerin bankaya sunacağı gelir belgesi olamayacağından dolayı, bu statüde olanların en son vergi levhalarının fotokopilerini yanlarına almaları gerekmektedir. Bunun yanında, çalışılan herhangi bir yerden geliriniz bulunmuyor ve yalnızca size ait olan gayrimenkullerden kira geliriniz varsa, bu durumda da kira gelirinizin söz konusu olduğu alanın tapu ve kira kontratını yanınıza almanız yeterli olacaktır.

Evlilik kredisi, ihtiyaç kredileri olarak işleme alınacağından dolayı, faiz oranları da düşük tutulacaktır. Şuan bankaların güncel faiz oranlarına baktığımız zaman, ortalama olarak %1,24 gibi bir faiz oranı karşımıza çıkacaktır. 48 ay vade ile 20 bin liralık başvurusunun söz konusu olduğunu düşünerek bir hesaplama tablosu çıkaracak olursak; aylık taksitlerinizin masraflar ve hayat sigortası dahil edidiği zaman 586 Türk Lirası olacağını görebiliriz. Bununla birlikte, 48 ayı geciktirmeden kredinizi öderseniz, bankadan almış olduğunuz kredinin geri ödemesi 28.228,00 Türk Lirası olacaktır. Oldukça uygun olan bu kredi paketi, bankaların sunduğu şartlar ve faiz oranlarına göre de farklı değerler alacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*