Fibabanka Eğitim Kredisi Fırsatı

Okulların bugün resmi olarak açılması ile bankaların eğitim kredisi kampanyalarında büyük bir artış görüldü. Fibabanka Eğitim Kredisi ile %1,05’den başlayan faiz oranları ve uygun ödeme şekilleriyle müşterilerine kampanya fırsatları sunuyor. Bu kredi ile okul ücretini ödeyebildiğiniz gibi küçük okul harcamalarını da karşılayabiliyorsunuz.

Eğitim Kredisi Ayrıntıları

Velilerin çocukların okul ücretleri, kırtasiye masrafları, servis ücretleri gibi tüm eğitim harcamalarında ilk etapta gerekli olan toplu masrafı karşılayabilmeleri için Fibabanka 96 aya varan vadelerle kredi veriyor. Verilen kredi için örnek hesaplama tablosu şu şekilde;

  • 20 bin TL krediyi 36 ay vadeli bir şekilde kullanmak isteyen kişilere aylık %1,05 faiz oranı ile 694,48 TL taksit miktarı hesaplanıyor. Bu kredinin ayrıca 105 TL kredi tahsis ücreti ve 498,87 TL sigorta masrafları bulunuyor.
  • 30 bin TL krediyi ise 60 ay vadeli bir şekilde kullanmak isteyenlere yine aynı %1,05 faiz oranı ile aylık 715,59 TL taksit tutarı belirleniyor. Bu kredi için kredi tahsis ücreti 157,50 TL olurken sigorta masrafları da 1.160,71 TL olarak belirleniyor.

Yapılan hesaplara yıllık ve aylık efektif faiz oranı dahil edilmediği için bu günlük değişebilen rakamlar sadece kredi çekileceği gün belirlenebiliyor. Diğer yandan kredi skoru oldukça düşük olan kişiler belirlenen %1,05 faiz oranından faydalanamıyor. Yukarıda belirtilen en fazla 30 bin TL limit sadece örnek hesaplama için tercih edildi. Bu miktar kişinin ödeme durumuna göre yükselebilir yada düşebilir.

Kredi Kullanma Şartları

Fibabanka Eğitim Kredisi kullanmak isteyenler sadece okul ücreti ödeyeceklerini söylemeleri halinde okulun hesap numarası alınarak sadece EFT yolu ile kredi karşı tarafa gönderilebiliyor. Kredi en fazla 96 kullanılabildiği için kullanılacak kredi miktarı da standart bir krediden çok daha fazla olarak belirlenebiliyor.

Eğitim kredisine başvurmak için OKUL yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik Numaranızı da yazıp 3422 numarasına SMS olarak göndermeniz yeterli oluyor. Kredi kullanıp kullanamayacağınız yada ne kadar limitte kredi kullanabileceğiniz size gelen SMS’te ayrıntılı bir şekilde yer alır. SMS onayı aldıktan sonra bankaya gidip faiz oranı ve ödeme şekillerini belirleyip krediye başvuru yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*