Fibabanka esnaf kredisi

Fibabanka Esnaf Kredisi

Esnafın ihtiyacı olan nakit para Fibabanka şubesi, cep uygulaması yada internet üzerinden başvuru ile anında hazır oluyor. Fibabanka Esnaf Kredisi 70.000 TL’ye kadar limit ile esnafa kredi veriyor.

Esnaf Kredisi Detayları

Yıllık cirosu 2 milyon TL altında bir rakama sahip olan şahıs firmaları FibaPratik diye adlandırılan esnaf kredisine başvurabiliyor. Başvuruda Business Kart, Taksitli Ticari Kredi, Rotatif Kredi, Çek Karnesi ve Iskonto kredisi birlikte başvuru yapılabiliyor.

Kredi başvurusunu SMS ile yapmanız halinde ESNAF yazıp aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası ile birlikte 3422’ye göndermeniz yeterli oluyor. Size SMS ile kredi başvurunuzun sonucu geldiği zaman gerekli belgeler ile Fibabanka şubesine giderek kredinizi anında kullanabilirsiniz. İnternetten başvuru yapılacak kredi için 70 bin TL’yi 36 aya kadar vadelendirme seçeneği ile alabiliyorsunuz. Başvuru için gerekli evraklar ise şu şekilde;

  • Nüfus cüzdanı
  • E-Vergi Levhası yada Vergi Levhası
  • Ticaret Sicil Gazetesi, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı, Ticaret ve Sanayi Oda Belgesi yada Faaliyet belgesinden birisinin getirilmesi yeterli oluyor.
  • İkametgah belgesi
  • İmza beyannamesi ile belgeler hazırlanmış oluyor.

Esnafa özel kredi Fibabanka tarafından sağlanırken sadece kredi desteği değil havale ile EFT gibi diğer birçok bankacılık işlemlerinden de ücretsiz bir şekilde faydalanılması sağlanıyor.

FibaPratik Kredisi Şartları

Alınacak olan kredi yıllık cirosu 2 milyon TL’yi geçmeyen 23 ile 65 yaş arasındaki kişilerin şahıs firmaları yada gerçek kişi taciri olmaları gerekiyor. Diğer yandan ise tek seferde yukarıda belirtilen 6 üründen daha fazla ürüne başvuru yapılamıyor.

Fibabanka Anında Kredi

Ayrıca tüm esnaf ve diğer banka müşterilerinin kullanabileceği kredi ile %1,29 faiz oranı ile 20 bin TL’ye kadar verilebiliyor. İnternet bankacılığı ile verilen bu kredi şubeye gitmeden, kefil gerektirmeksizin hafta sonu bile kullanılabiliyor. Bunun için Fibabanka internet bankacılığı müşterisi olmanız gerekiyor. Kredi detayları ise şu şekilde;

  • Kredi onaylandıktan sonra bankanın kredi miktarını hesabınıza aktarması için yasal olarak 7 gün süresi bulunuyor. Bu süre içerisinde taksit oranları yeniden belirlenebilir yada değiştirilebilir.
  • Başvuruyu sadece 1.000 TL ile 20 bin TL arasındaki krediler için yapabiliyorsunuz.

Örnek bir hesaplama yapılacak olursa 5 bin TL krediyi 36 ay vade ile kullanmak isterseniz %1,29 üzerinden aylık taksit tutarı 182,21 TL’ye geliyor. Sigorta masrafı 156,76 TL, kredi tahsis ücreti ise 26.25 TL ile toplamda 183,01 TL masraf çıkıyor. Diğer bir hesap ile yine 5 bin TL 48 ay vade ile aylık 148,38 TL taksitler halinde ödenebiliyor. Alınacak 48 ay vadeli kredi için 26,26 TL kredi tahsis ücreti ile birlikte 199,81 TL sigorta masrafı toplamı olarak 226,06 TL kesiliyor.

Tüm kredilere hayat sigortası 45 yaş erkek bireye göre hesaplanmış olduğundan dolayı kişiye özel farklı ücret tarifesi çıkabiliyor. Tüm kredi şartlarını karşılayabilen kişiler genellikle başvurudan 1 ile 3 gün içerisinde hesaplarında ihtiyaçları olan miktarı görebiliyorlar.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*