Fibabanka Kiraz Hesap İncelemesi

Kiraz Hesabı, Fibabanka hizmeti olan dilediğiniz zaman para yatırılan, para çekilen, otomatik ödeme talimatları verilen, EFT ve havale işlemlerinin yapıldığı, hesapta kalan paraya gecelik faiz veren bir bankacılık hesap türüdür, vadesiz Kiraz hesabı açtırmak için minimum limit 2.000 TL olup maksimum limit ise 500.000 TL olarak belirlenmiştir.

Finansbank’ın kurucu olan Türk iş adamı tarafından bir Portekiz bankası olan Millenium bankasının Türkiye şubesinin satın alınması ve adı FibaBanka olarak değiştirilen ve 2010 yılından beri faaliyette bulunan Fiba Bankasının, adını duyurmak, daha fazla müşteri toparlamak için yaptığı hamlelerden biri de Kiraz Hesabıdır.

Kiraz Hesabı açtıran ilk Fiba Banka müşterilerine hoş geldin faizi olarak 45 gün geçerli olacak %13,5 oranında faiz uygulanmaktadır. 45 gün sonra ise hesapta kalan paralara uygulanacak faiz oranı %10.50 oranında olacaktır. Sadece gerçek kişilerin Kiraz Hesap açabileceği sistemde, banka şubelerinden yapılacak EFT işlemlerine ücret tarifesi uygulanırken, internet bankacılık üzerinden yapılacak EFT işlemlerinde ise ücret alınmamaktadır.

Sadece TL cinsinden açılabilecek Kiraz Hesabında, kredili mevduat limiti tanımlanabilmektedir. Kiraz hesabında ki vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırma gerçekleşmeyecektir. Fiba Banka Kiraz hesabına yatırılacak 100.000 TL’ye kadar olan kısımlar Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik gereği sigorta kapsamında bulunmaktadır.

Fiba Banka, her müşteriye aynı anda sadece bir adet Kiraz Hesap açtırabilme imkânı sunmuştur. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda ana hesap sahibi ayrıca başka bir hesaptan aynı anda Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda açılsa dahi hoş geldin Faizi yeni açılacak hesap tutarı için tekrar uygulanmaz. Kiraz hesabı, vadeli hesaplar gibi vade bitimine kadar parayı kullanamama zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır.

Hesapta ki tutar kadar her gün gecelik faiz işlenir, kullanılan paralarda faizi ile birlikte verilmektedir. Son olarak Fiba Banka Kiraz hesabında hesap işletim ücreti olmayıp, dileyen müşteri istediği zaman her hangi bir ücret ödemeksizin Kiraz hesabını kapatabilmektedir.

özetle banka şubelerine bağlı değilseniz mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi kullanım alanlarına açık iseniz alternatif bir yatırım ve birikimlerinizi tutabileceğiniz bir alan olarak değerlendirmek mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*