Yapı Kredi Esnek Hesap İncelemesi

Esnek hesap, Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan vadesiz TL hesabınıza bağlı olarak bankaca belirlenen limitler dahilinde, hesabınızda paranız olmasa dahi fatura ödeme, nakit çekme kredi ve kredi kartı ödemesi de dahil olmak üzere tüm harcamalarda kullanabileceğiniz günlük faiz işletilen bir kredili mevduat hesabıdır.

Hesap özellikleri, bankaca açılan bu hesap aslında bir nevi hazırda para gibi düşünmek gerekir genellikle bankalar maaş müşterilerine sağladıkları ve ek hesap, maaş eksisi, eksi bakiye gibi terimler ile de adlandırılan bu hesap bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Yapı Kredi bankası ise müşterilerine esnek hesap adı altında bu hizmeti vermektedir.

Esnek Hesap Özellikleri

bankada bulunan bir vadesiz TL hesabınız var ise banka uygun görmesi halinde size 250 TL alt limit olmak üzere 15.000 TL ye kadar limit açılabilen bir hesaptır. Bu hesap bir kredi olduğu için kredi çekebilme yeterliliğinizinde olması gerekir yani kredi notunuzun uygun olması gerekir yine finansal durumunuz size açılacak limitte etkili olacaktır.

Para kullanıldığında hesaba para girişi olduğu anda kendini yenileyen ve faiz işlemesi duran hesaptır, bir nevi dolu bir su bardağınız var içtiniz yani kullandınız, tekrar doldurun yarin yeniden kullanın yerine geri koyduğunuz sürece daima elinizi altında bir nakit olacaktır. Maaş günü kulandınız bir sonraki ay maaşınız yattığınızda hesap alacağını alır bir aylık faiz kesilir geri kalanı aynen kullanırsınız faiz tutarı ödendiği sürece daima kullanıma açık olacaktır.

Esnek hesap örneğin banka tarafından hesabınıza tanımlanan bir limit oluştuğunda sürekli olarak açık kredi olarak kalır kullanmadığınız sürece sizden faiz veya ek bir ücret talep edilmez kısaca kullanmadığınız sürece masraf yoktur. Ancak hesabınıza tanımlı otomatik ödeme talimatları varsa mesela bir telefon faturası günü geldiğinde hesabınıza paranız yoksa otomatik olarak esnek hesaptan kullanır yine diğer tüm ödemelerinizi de bu hesaptan limitiniz dahilinde yapabilirsiniz. Yine bu hesaptan günü gelen kredinizi, kredi kartınızı ödemeniz mümkün. Hatta direk ATM den nakit çekebilirsiniz, Yine başka hesaplara başka banka hesabınıza bu limitten havale veya EFT yapmanızda mümkündür kısaca sizi sağlanmış bir kredidir. dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Banka kartınız ile limit dahilinde alışverişte de kullanabilirsiniz yine İnternet alışverişi veya bir market alışverişinde limitiniz kapsamında kullanma imkanı da vardır. Ancak kart ile taksitli alışveriş olanağı yoktur.

Esnek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnek hesaba sahip olmak için bankada bir vadesiz TL hesabınızın olması gerekir eğer bir vadesiz hesabınız var ise size esnek hesap tanımlanması için hesabın açılmış olduğu Yapı Kredi şubesine gitmeniz en hızlı yoludur Yine İnternet Bankacılığı telefon bankacılığı gibi kanallardan da başvuru yapabilirsiniz. Bakanın maaş müşterisi iseniz veya bankadan sürekli işlem yapan hesapları olan vadeli vadesiz yatırımınız var ise esnek hesap açılışı olur yine banka sizden gelir belgesi talep etme hakkı da saklıdır.

Birde Bankada hiç hesabınız yok ise mutlaka bir şubeye giderek vadesiz hesap açmalısınız bu hesap vadeli hesaba başlı olarak açılan bir kredili mevduat hesabıdır.

Esnek Hesap Faiz Oranı ve Maliyetler

Esnek hesap faizi aylık 1.90 olamakla birlikte günlük faiz işleyen ve kullandığınız kadar faiz ödenen bir hesaptır dolayıyla kredi kartından nakit avans çekmek yerine bu hesaptan kullanılması çok avantajlı olacaktır. faiz den başka hiç bir masrafı yoktur. örnek bir hesaplama yaparsak, 1000 TL kullanan bir kişi bir ayda ödeyeceği toplam faiz 22 TL olacaktır. Yada 15 gün sonra ödediniz bu sefer faiz 12 TL olacaktır. faiz günlük işler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*