Fibabanka Yıldız Kredi

Fibabanka Yıldız Kredi

Borcunu düzenli ödeyen kişilere özel olarak Fibabanka Yıldız Kredi %1,29’dan başlayan faiz oranları ile banka müşterilerine sunuluyor. Toplamda 48 ay vadeli şekilde verilen ihtiyaç kredisi kredi skoru yüksek olan kişilere özel olarak bu faiz oranından faydalanma imkanı veriyor.

Yıldız Kredi Maliyeti ve Detayları

Finansal işlemlerde aksamalı bir şekilde ödemeler yapan kişiler bu krediden faydalanamıyor. Krediye başvuru yapılırken banka tarafından Findeks Kredi Skorunuz kontrol ediliyor ve sadece bankanın belirlediği puan ve üzerinde bir skora sahip olanlar bu krediye başvurma hakkı kazanabiliyor. Yıldız kredi maliyet örnek tablosu ise şu şekilde;

  • 10.000 TL kredi kullanmak isteyen kişiler 48 ay vadeli seçeneği tercih ederlerde aylık faiz oranı %1,29 üzerinden taksit tutarı 296,77 TL olarak belirleniyor.
  • Diğer yandan 52,50 TL kredi tahsis ücreti ve 322,05 TL sigorta prim tutarı da kredi kullanılması esnasında karşınıza çıkan masraflar oluyor.

Hayat sigortası prim tutarı 45 yaşında sağlıklı bir erkek bireye göre hesap edildiği için bu prim tutarı kişilere göre farklılık gösterebilir. Kredi tahsis tutarı tüm kredi tutarı ve maliyetlerde %0,5 olarak belirleniyor.

Kredi Skorunun İhtiyaç Kredisine Etkisi

Fibabanka tarafından Yıldız Kredi kullanmak isteyen kişiler 1.400 ve üzeri kredi skoruna sahip olmaları gerekiyor. Kredi skoru aynı zamanda diğer tüm krediler üzerinde de etki sahibi oluyor. Kredi skorunun bankacılık işlemlerinde şu yönlerde bir etkisi olabiliyor;

  • Kullanılacak kredi miktarının üst limitinin artmasını yada azalmasını sağlıyor.
  • Kredi için belirlenen aylık faiz oranının artmasına yada azalmasına etki edebiliyor.
  • Konut kredisi kullanırken kişiye verilecek kredinin taksit miktarının yüksek yada düşük olması üzerinde etki ediyor.

Tüm bunların yanı sıra tüm finansal işlerde ve yapılan ticaretlerde kişinin kredi skoru hayatı boyunca karşısına çıkıyor.

Yıldız Kredi kullanmak isteyen kişiler diğer yeterli kredi skoruna sahip değilse standart ihtiyaç kredisi faiz oranlarından faydalanıyorlar. Krediye başvuru için nüfus cüzdanı, maaşlı çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu, serbest çalışanlar için son vergi levhası fotokopisi ve bankanın gerek görmesi halinde isteyebileceği ancak genellikle istenmeyen ikametgah belgesi getirilmesi yeterli oluyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*