Halkbank Franchise Kredisi

Halkbank Franchise Kredisi Nasıl Alınır?

Kendi işlerini kurmak için girişimlerde bulunmak isteyen kişiler sıfırdan bir sistem kurmak yerine başka markalardan franchise almayı tercih ediyorlar. Bir markanın şubesi gibi işleyecek bu sistem için bankalar girişimcilere özel krediler veriyor. Son olarak Halkbank franchise kredisi ile müşterilerine iş kurmadaki finansman bulma konusunda yardımcı oluyor.

Halkbank Franchise Kredisi Avantajları

Büyük markalardan franchise almak isteyen kişiler karşılaştıkları yüksek maliyet için Halkbank franchise kredisine başvurabilirler. Halkbank müşterilerine bu franchise almaları için özel avantajlar sunuyor. Bu avantajlardan bazıları şöyle;

 • Uygun faiz oranları ile hazırlanan krediler,
 • Ödeme sistemine göre hazırlanacak özel vade oranları,
 • Halkbank’tan alınacak franchise kredisi sadece franchise bedelini değil tüm işletme için gerekli olan finansı sağlamak için gerekli olan finansmanı karşılıyor.
 • Çalışılan sektöre göre ödeme başlangıç tarihi belirleniyor.

Franchise Kredisi Şartları

Alınacak kredici için belirlenecek vade oranı en fazla 60 olarak belirleniyor. Üstelik ödemenin 3 yada 6 ayda bir şekilde ödeme yapılmasına imkan tanınıyor. Bu ödemelerin istenirse eşit taksitte istenirse de serbest taksit oranları ile ödenmesine imkan tanınıyor. Böylece işletme kurulumu sırasında banka borcu ile uğraşılmıyor. Kredi için ödemesiz ayların en fazla 6 ay olarak verilmesi sadece ilk yıl için geçerli oluyor. Yani krediyi aldıktan sonra işletme 6 ay boyunca herhangi bir taksit ödemiyor. Daha sonra 6 ayda bir yada istenirse sonraki her ay belirlenen taksit oranında ödeme yapılabiliyor. Bu imkan kredi alınırken belirtilmesi halinde kazanılıyor.

Halkbank’tan alınacak franchise kredisi en fazla işletme masraflarının %75’i olarak belirleniyor. Bu oran alınan franchise bedeli, işletme demirbaş masrafları, şirket ve dükkan açılım masrafları gibi tüm belgelenebilir giderlerin toplamına göre belirleniyor. Bu masraflar içerisine dükkan içi dekorasyon gibi tüm harcamaların kabul edilmesi ise krediyi cazip hale getiriyor. Üstelik ödemenin sektöre göre belirlenmesi işletmenin kazanç sağlanmaya başladığında bankaya ödeme yapması açısından büyük bir fırsat olarak görülebilir. Krediyi alabilmek için istenen belgeler ise şöyle;

 • İşletme ruhsatı ve diğer işletme belgeleri,
 • Eğer üye ise oda veya kooperatif bilgileri,
 • İş yeri kira ise kira kontratı,
 • Tapu örneği,
 • Adli sicil belgesi,
 • Yapı ruhsatı,
 • Kimlik fotokopisi ve ikametgah belgesi,

Tüm bu belgelerin tam olarak getirilmesi halinde başvuru yapılabilir. Ayrıca banka yapılan harcamalar için tüm fatura ve belgeleri görmek istediğinden dolayı belgelerin kaybedilmemesi gerekiyor. Faturası kaybedilen bir harcama çekilecek kredi miktarına yansıtılamadığı için gerekli olan finansman sağlanamayacak olduğuna dikkat etmek gerekir.

Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank franchise kredisi alabilmek için öncelikle bankasının KOBİ sitesine girmek gerekiyor. Bu sitede yapılacak ön başvuruda iletişim bilgileri ile kredinin hangi bankadan alınması istenildiğine dair şube seçimi yapılır. Online başvuru sonrasında gerekli bilgiler iletişim telefonuna gönderilir. Eğer daha önceden Halkbank müşterisi iseniz şubenize giderek direkt olarak da başvuruda bulunabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*