TEB mevduat hesabı

TEB Marifetli Hesap

Birikimlerin TEB’de özel faiz oranları ve gecelik faiz seçenekleri ile değerlendirilmesi için banka tarafından Marifetli Hesap adı ile müşterilerine fırsatlar sunuluyor. Bu hesaba sahip olan kişiler istedikleri zaman paralarını çekebiliyor, hesaplarına para yatırabiliyor ve havale ile EFT işlemlerine ücret ödemiyorlar. Banka müşterilerine karma paketler ile hoşgeldin faiz dönemi geçse dahi daha sonrası için ek faiz imkanları sunuyor. Bu karma paketler şöyle;

 • Marifetli TL ek faiz paketi ile 1 adet otomatik fatura ödenmesi ve TEB kartı kullanılması karşılığında ek %0,50 faiz imkanı veriyor.
 • Marifetli TL fon ve kredi kartı ek faiz paketi ile TEB bankasından 750 tane B tipi nakit yönetimi, kısa vadeli tahvil ile bono fonu almak ve TEB kredi kartı kullanmak şartı ile ek olarak %0,50 faiz veriyor.
 • Marifetli TL fon ve otomatik ödeme ek faiz paketi 2 adet otomatik ödeme talimatı ile 750 adet TEB’e ait B tipi nakit yönetimi ve kısa vadeli tahvil ile bono alımlarında yine %0,50 faiz seçeneğini müşterilerine sunuyor.

Bu 3 paketten birini tercih eden TEB müşterileri hoşgeldin faizi dönemi geçtikten sonra mevduat hesaplarında %0,50 faiz imkanı yakalıyorlar.

Ek Faiz Koşulları

Ek faiz fırsatlarından yararlanmak için bazı koşullara uymak gerekiyor. Bu koşullar;

 • Herhangi bir TEB şubesine giderek paketin tanımı yapılması halinde paket aktif hale gelir.
 • Paketi kullanmak isteyen kişiler TEB bankasında aktif olarak işlemler yapıyor olması şartı koşuluyor.
 • Bu paketlerden birden fazla alınması durumunda en avantajlı paket seçilerek ek faiz oranından faydalanılabiliyor.
 • Birden fazla paket alımlarında faiz oranları birleşmiyor sadece tek paketin ek faiz imkanından faydalanılabiliyor.

Marifetli Hesabın Özellikleri

Günlük vade imkanı sunmasından dolayı faiz imkanından hergün faydalanılması sağlıyor. Bunun yanı sıra şu özellikleri ile TEB bankası müşterileri bu hesabı tercih ediyorlar;

 • Marifetli hesap açan TEB bankası müşterilerine özel tanışma faizi veriliyor.
 • Hesabınızda hiç para bulunmadan hesap açım işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Hesaptan faiz imkanlarından faydalanmak için ise 2 bin TL veya 1000 Dolar, Euro yada GBP üzerinde para yatırmanız gerekiyor.
 • Yüksek tanışma faizi 20 bin TL, 50 bin Dolar, 40 bin Euro ile 30 bin GBP üst limitine kadar uygulanıyor.
 • Tanışma faizlerinden şirketler faydalanamıyor sadece TEB bireysel müşterileri bu faiz oranından faydalanabiliyorlar.

Marifetli hesabı olan kişiler gecelik faiz imkanından faydalandıkları için istenilen gün ve saatte para çekme işlemini mevduat faizini bozmadan yapabiliyorlar. Ayrıca bu hesaba sahip olan kişiler yapacakları TEB içi havalelerde yada TEB’den diğer bankalara yapacakları EFT işlemlerinde hiçbir komisyon ücreti ödemiyorlar. Marifetli Hesap sahipleri tüm bu fırsatlardan yararlanarak toplamda %13’e varan mevduat hesabı faiz oranlarından faydalanıyorlar. Bu paketlerden faydalanmak için daha önceki vadeli hesaplarda bulunan miktarlar değerlendirilmiyor sadece yeni marifetli hesap açılmasından sonra faiz başlangıcı yapılıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*