Haziran 2017 Ev Alacaklara En Uygun Kredi Ziraat’te

Konut kredi oranları oldukça önemlidir uzun vade ile birlikte kredi tutarının büyüklüğü düşünüldüğünde ondalık bir faiz puanı dahi toplam ödemeye ciddi etkiler yapmaktadır. Haziran 2017  ramazan ayı içinde ev sahibi olmayı düşünüyorsanız size ziraat bankasının teklifini görmeden konut kredisi çekmenizi tavsiye etmiyoruz.

Bankaların değişik faiz oranları ile konut kredi paketleri sunmaktadırlar Örneğin Garanti Bankası Yapı Kredi Bankası Akbank artan taksitli konut kredilerini müşterilerine sunmaktadırlar. Örneğin ilk yıl kredi taksiti 1100 TL ile başlar ve duruma göre 1-2 yıl içinde taksitler artar bu durumda faiz yükü de artacağını bilmenizi isteriz. Bu tür krediler için faiz oranı ile 1 puanın üstünde bir oran ile karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası ev alacaklara haziran 2017 ayı içinde 0.88 aylık faiz oranı ile konut kredisi sunmaktadır. faiz oranı sadece ev alımları için geçerli olacak olup kredi yapılandırma işlemi veya konut kredisi taşıma durumlarında bu oran sağlanmayacaktır. ancak yeni ev alımında bu faiz oranı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası 100.000 TL 120 ay vadeli  konut kredisi ekspertiz ve kredi masraflarının toplam maliyeti 1.950 TL bir masraf görünmektedir. yine bu tutarda alınan kredinin aylık ödemesi ise 1.352 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Toplam ödenecek meblağ ise 162.240 TL olarak karşımıza çıkar yani 2.000 TL de masraf ile birlikte toplam maliyet 164.000 TL olacaktır.

0.88 faiz oranı 120-90 ve 60 ay vadeli ev kredileri için geçerli olup 36 ay vadeli kredi kullanmak isterseniz o zaman faiz oranı 0.80 olacak şekilde düşecektir.

Konut Kredisine Nasıl Başvuracağım

Öncelikle alacağınız evi bulmanız gerekecektir. alınacak evin iskanı alınmış olması gerekir ve müstakil bir tapuya sahip olması gerekiyor. Tapu ile birlikte Ziraat bankası Şubesine başvurmanız gerekmekte başvurudan sonra kredi ön onayı alındıktan sonra  ekspertiz ücretini peşin ödemeniz gerekecektir.Bundan sonra Banka görevlendireceği ekspertiz sayesinde eve bir değer biçecek ve tespit edilen değerin %80 nine kadar kredi alabilirsiniz.

Kredi başvurunuz yaptınız onaylandı banka sizden kefil talep edebilir (istisnadır) yine gelir belgesi isteyecektir. banka borcu kaynaklı icranız ve yasal takibinizin de olmaması gerekir aksi durumda krediniz onaylanmaz.

Başvuruda Hangi Belgeler İstenecek

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Şubece istenebilecek diğer Belgeler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*