HSBC üniversiteli kart

HSBC’den Üniversiteli Kartları

HSBC bankası üniversite öğrencileri için her biri birbirinden farklı fırsatlar sunan üniversiteli kartları sunuyor. 18 ile 25 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri Concept Üniversiteli, Advantage Hızz Üniversiteli ve Campus Kredi Kartı ile 3 farklı fırsattan faydalanabiliyor.

HSBC Concept Kart

Ön lisanstan doktora programı dahil tüm öğrencilerin faydalanabileceği bu kredi kartının ilk avantajı kart aidatı olmaması. Üstelik aidat olmamasına rağmen kartın taksitlendirme ve NakitPuan kazanma fırsatlarından da faydalanılabiliyor.

Kredi kartı Türkiye içerisinde otomotiv, sağlık, eğlence ve giyim gibi tüm sektörlerde toplamda yüz bine yakın üye işyerlerine giderek taksitli alışveriş yapılabiliyor.

Yurtdışında Concept Kart’ı kullanmak isterseniz de VISA yada MasterCard amblemi olan her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Bu kredi kartına bağlı olarak bir ek kart çıkarılması ise mümkün olmuyor. Dönemlik olarak hazırlanan Advantage NakitPuan kampanyalarını kullanmak isteyen üniversite öğrencileri seçilen kampanya fiyatını ödeyerek fırsattan faydalanabiliyorlar.

Advantage Hızz Üniversiteli Kart

HSBC üniversitelim müşterilerine 50 TL’ye kadar olan alışverişlerde Advantage Hızz Kart ile temassız alışveriş imkanı sunuyor. İmza yada şifre girmeden yapacağınız bu alışverişlerde yapmanız gereken işlem sadece kartınızı POS cihazına yaklaştırmak oluyor.

Bu kredi kartı da yine sadece 18 ve 25 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri için geçerli. Üstelik kredi kartı olarak istenmesi halinde sticker yada anahtarlık şeklinde de alınabiliyor.

Advantage Hızz Sticker ile cep telefonu yada müzik çalarınızın arkasında yapıştırarak kredi kartı özelliğinden faydalanabiliyorsunuz. Ancak sticker manyetik ortamlardan nemli ve yağmurlu ortamlardan uzak tutmanız gerekiyor yada herhangi bir darbe durumda da devre dışı kalabiliyor. Ayrıca başka kredi kartı yada şehir içi toplu ulaşım araçlarında kullanılan kartlar ile uzun süreli teması manyetik bölgenin bozulmasına neden olabilir.

Temassız ödeme özelliğini kullanmak için MasterCard PayPass özellikli POS cihazına sahip işyerlerinden harcama yapılıyor olması gerekiyor. Diğer cihazlarda ise normal kart işlemleri ile harcama yapılır ancak Advantage Hızz Sticker ile ödeme yapılamaz. Özel ücretlendirme detayları ise şu şekilde

  • TL ile yapılan alışverişlerde faiz oranı %1,84
  • TL olarak nakit çekimlerde %1,84
  • TL olarak gecikme faizi %2,34
  • TL olarak aylık taksitli nakit avans çekimlerindeki faiz oranı %1,84
  • Taksitsiz olarak çekilen nakit çekimler faiz oranı %3,5
  • ÇatPara kampanyası ile çekilen TL faiz oranı %1,84
  • Kredi kartı ile yapılacak EFT yada Havale işlemlerinin ücreti 10 TL ve faiz oranı %3,5 olarak belirleniyor.

HSBC Campus Kart

Bu kart tüm Advantage kart özelliklerinden faydalanmanıza imkan sunuyor. Ayrıca yurtiçi veya dışında nakit avans çekebilme imkanı sunuyor. Sadece İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlarda kullanılabilen HSBC Club Lounge fırsatına 70 TL ile sahip olabilirsiniz.

Campus Kart ile yapılan yurtiçi veya yurtdışı harcamalarda kumar yada benzeri harcamalar için bu kartı kullanılmıyor. Özel oranlarda NakitPuan kazanımları için ise üye işyerlerinden alışveriş yapmak gerekiyor. Diğer yerlerden yapılan harcamalar için ise normal NakitPuan oranları ile faydalanmaya devam edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*