ihtiyaç kredisi vadeleri
ihtiyaç kredisi vadeleri

İhtiyaç Kredisi Vadeleri Arttı Mı?

İhtiyaç kredileri, çok yüksek tutarlarda olmayan ve bin liradan başlayarak, kişilerin 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sunulan finansman desteklerini kapsamaktadır. Bankalara gün içerisinde en fazla başvuru yapılan kredi türü olduğunu bildiğimiz ihtiyaç kredileri ile, eğitim, sağlık ya da tatil giderlerinizi kolay bir şekilde karşılayabilmektesiniz. Ayrıca, yapılan son düzenlemeler ile birlikte, ihtiyaç kredisi vadeleri 48 aya kadar uzatılmış durumdadır. Düşük faiz ile sahip olduğunuz bu kredileri, 48 aya kadar taksitlendirerek ödemeniz, hem alım gücünüzü arttıracak hem de ödeme sırasında zorluk çekmemenize yardımcı olacaktır.

İhtiyaç kredisi vadeleri uzatılmadan önce, bilindiği gibi yalnızca yapılandırma işlemlerinde 48 aylık vade süreleri bizlere sunulmaktaydı. Fakat, son dönemlerde kredi borçlarının ödenmesinde zorluklar meydana gelmesi ve kişilerin alım gücünün biraz daha arttırılmasının istenmesinden dolayı, bu şekilde hizmetler ortaya çıkmıştır. Ayrıca, vade sürelerinde gidilen arttırımlar, yalnızca bir ya da birkaç banka ile sınırlı değildir. Şuan ülkemizde resmi bir şekilde bankacılık faaliyetlerinde bulunan kurumlara giderek, 48 aylık vade seçeneklerinden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Tüm bankaların vade sürelerini 48 aya çıkarması ile birlikte, adeta yeni bir rekabet ortamı da ortaya çıkmış oldu. Çünkü, her banka kişilerin yalnızca kendisi ile çalışmasını istemektedir. Durum böyle olunca, kişilerin almış oldukları kredilerde rekabetin ilk izleri faiz oranlarına yansımış oldu. Birbirinden avantajlı faiz oranı ile hizmet sunmak isteyen bankalar, istemeden de olsa kullanıcıların daha uygun krediler almasını sağlamış durumdadır. Aynı zamanda, ihtiyaç kredilerinde meydana gelen bu artış, kredi kartları konusunda da gelmiştir. Buna göre, ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, bankalara giderek 72 aya kadar vadelendirme işlemi yapabileceksiniz.

Bankalara sürekli olarak talebin arttığını söyleyebileceğimiz şu günlerde, güncel siyasi olaylar, bazı ihtiyaç sahiplerini beklenti içerisine sokmuştur. Çünkü, Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda, milli seferberliğin her alanda olması, bankaların öncülük etmesi ve faizleri de düşürmesi gerektiği yer alıyordu. Durum böyle olunca, ihtiyaç kredisi vadelerinin uzayacağını, aynı zamanda da faiz oranlarının düşeceğini bekleyen kişilerin sayısı artmış oldu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*