Pegasus Plus Kart

ING Pegasus Plus Kart

ING Bank tarafından havaalanlarını sık kullanan müşterilerine özel kredi kartı sunuluyor. Yapılan harcamalardan %0,5 uçuş puan veriliyor. Ayrıca Pegasus havayollarından yapılan harcamalara da ek olarak %2 uçuş puanı veriliyor. 19 Temmuz 2017 tarihinde güncellenerek uçuş puanı yüzdesi için bu tarihten önce Pegasus Plus Kart sahibi olmanız gerekiyor.

Pegasus Plus Kart Kampanyası

Kartın kullanım detayları arasında ilk göze çarpan yıllık kart aidatı olmamasıdır. Bunun dışında 1 uçuş puan 1 TL’ye denk geliyor ve 5 puan üzerinde alışveriş ve indirim olarak kullanma imkanı sunuluyor. 5 puan olmadan kazanılan uçuş puanları hiçbir şekilde kullanılmadığı gibi yıl bitiminde otomatik olarak siliniyor. Tüm bunlara ek olarak diğer detaylar ise şu şekilde;

  • Bir borç ödeme dönemi içerisinde kazanılabileceğiniz en fazla uçuş puanı kredi kart limitinizin %0,5’i kadar oluyor. Eğer kart limitinin üzerinde bir harcama yapılırsa ilave olarak uçuş puanı kazanılamıyor.
  • Diğer yandan ise ING Bank Pegasus Plus Kart anlaşması olan işyerlerinde bonus toplama ve taksit yapma imkanı da veriliyor.
  • Mail Order ve kredi kartları e- ticaret işlemleri açık olarak gönderiliyor. Ancak müşterinin istemesi halinde 0850 222 0 600 numarası aranarak bu işlemler kapatılabiliyor.
  • Uçuş puanı kazandırmayan işlemler sigorta hizmetleri, vergi ödemeleri, fatura ödemeleri, kamu hizmetleri ve işlemleri, otoyol ve köprü ücretleri ile para cezaları ödemeleri olarak belirlendi.
  • Eğer ING Pegasus Plus Kart başvuru yapmak isteyenler PGS yazarak ara boşluk ile T.C. kimlik numaralarını yazıp 2205 numarasına göndermeleri yeterli oluyor. Ayrıca ING Bank şubeleri ve internet bankacılığı ile de başvuru yapılabiliyor.

ING Bank Pegasus Plus Kart 19 Temmuz 2017 tarihinden sonra alışverişlerde kazanılan uçuş puanı %0,2 olarak belirlenecek. Kazanılan uçuş puanları bir yıl geçerli olup yıl dönümü geldiğine sonraki yıla aktarılması söz konusu olmuyor.

Pegasus Plus Kart Avantajları

Pegasus Plus Kart sahipleri 31 Aralık 2017 tarihine kadar Enterprise resmi sitesi üzerinden yapacakları araç kiralamalarında %35 indirim kazanıyorlar. Bu indirimden faydalanmak için ING Bonus kartının da olması yeterli oluyor. Ayrıca Enterprise kampanyasından faydalanmak isteyen Pegasus Plus Kart sahipleri bu fırsattan günlük kiralamalar için faydalanabiliyor.

En fazla 28 gün olarak kiralanabilen kampanya dahilindeki araçlar için online rezervasyonlar üzerinden faydalanabilirsiniz. Bir kampanyadan faydalanabilen müşterileri Enterprise’ın diğer kampanyalarıyla birleştirme yapamıyor. Bu kampanyadan sadece Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Muğla Enterprise ofisleri için faydalanabiliyorsunuz.

Yapılan tüm harcamalar üzerinden kazanılan %0,5 uçuş puanı ve üye işyerlerinden kazanılan ilave %2 uçuş puanı havaalanı içerisindeki tüm alışverişlerde geçerli oluyor. Ayrıca uçak bileti alım, indirimi, ek valiz hakkı, uçak içi yiyecek içecek imkanları ve VIP koltuk alımlarında kullanılabiliyor Bunlar dışında sadece Enterprise resmi sitesinde kullanılabilen uçuş puanları ING Bank resmi sitesinde yayınlanan bölge ve alışverişlerde kullanılamıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*