İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı

Altın gibi değerli madenler, çok amaçlı olarak kullanılır. Kadınların takı olarak kullandığı altınlar, nakit ihtiyacı belirdiğinde oldukça işe yarar. Yeni bir ev veya arsa almak için peşinat gerektiğinde, kenardaki altınları bozdurmak mümkündür. Fakat altın takıların, ev ortamında saklanması zordur. Her geçen gün artan hırsızlık olayları, yastık altına atılan altınların dakikalar içinde yok olmasına neden olur.

Altın birikimi yapmanın en güvenilir yolu, bankada altın hesabı açtırmaktır. Üstelik altındaki değer artışının dışında, banka tarafından verilen faiz, altınların durduğu yerde kazanmasını sağlar. Her hangi bir bankada altın hesabı açtırmak, oldukça kolaydır. Bankaların vadeli altın hesabına uyguladığı faiz oranını araştırmak, birikimlerinizden daha fazla oranda kazanma şansı yaratır.

Günümüzde tüm bankacılık işlemleri gibi, altın alım-satımını da internet bankacılığından kolayca yapılabilmektedir. Hesabınız bulunan bir bankadaki nakit parayı, anında altın hesabına çevirebilir ve al-sat yapabilirsiniz. Bu işlem için, akıllı telefon veya bilgisayar kullanmak mümkündür. Ayrıca banka ATM’lerinden altın hesabı açtırma imkânı bulunur. Tüm bu işlemler, banka şubelerinden de yapılabilir. Fakat uzakta olan bankalara, mesai saatleri içinde ulaşmak ve banka sırası beklemek zamanınızı alacaktır.

İnternet bankacılığından altın alım satımı yapmak için, ilk olarak kenara attığınız altınlar için en yüksek faizi uygulayan bankayı bulmak gerekir. Ardından evde bulunan altınları bankaya götürmek ve hesap açtırmak mümkündür. Bu aşamadan sonra internet üzerinden altını değerlendirme imkânı bulunur. Altın değerlendiği anda, internet üzerinden sat komutu verme, değer kaybettiği anda ise alım yapma imkânı bulunur. Üstelik günün her saatinde al-sat komutu vermek mümkündür.

Banka hesabı bulunan ama henüz altın hesabına giriş yapmayanların ise banka şubesine uğrayarak, internet bankacılığı için şifre alması yeterli olur. Bankadan alınan şifreyi, bankanın resmi sitesine girerek, bankada bulunan parayı anında altın hesabına çevirebilir ve günün her saati kolayca işlem yapabilirsiniz. Birçok banka, altın hesabı için hesap kullanım ücreti talep etmez. Vadeli altın hesabı açtırmak ise kenara attığınız birikimin değer artışı ile beraber faiz getirmesine olanak tanır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*