İş Bankası, DHL Express ve IdeaSoft İş Birliği

İş Bankası DHL Express ve IdeaSoft İle Anlaştı

İş Bankası e-ticaret ve yurtdışı satışlarda var olan etkinliğini attırmak için iki dev firma ile anlaştı. Yurtdışından yapılan tahsilatları kolaylaştıran ve e-ticaret işlemlerinde özel ödeme çözümleri getiren DHL Express lojistik firması ve IdeaSoft teknoloji firması ile İş Bankası anlaşmaya vardı. İş bankası Sanal POS hizmetini daha fazla kitleye ulaştırmak için anlaştığı bu iki firma ile artık yurtdışına satış yapacakların hem lojistik hem de tahsilat işlemlerini karşılayacak.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’in Açıklamaları

İş Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Yalçın Sezen yapılan iş birliği ile 150 kg ve 7500 Euro limitlerine varan ETGB düzenlemesinin kargo operatörleri sayesinde başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirtiyor. Ayrıca Sezen yaptığı açıklamada İş Bankası 2016 yılı Ekim ayı içerisinde 13 farklı ödeme yöntemi getirerek üye iş yerlerine hizmete sundu. İş Bankası üye iş yerleri için Sanal POS hizmeti getirilerek uluslararası ticarette MasterCard, VISA, Amex ve UnionPay gibi toplamda 13 adet alternatif ödeme yöntemini getirdi. Bu ödeme yöntemleri 31 ülkede kullanılıyor. İş Bankası dış ticaret için sadece finansman sağlamakla yetinmeyip şunları da müşterilerine kazandırmayı hedefliyor;

  • Alternatif ödeme yöntemleri
  • Yazılım altyapısı
  • Lojistik ihtiyaçlar

Bu birbirine bağlı ancak farklı olan sektörlerin İş Bankası çatısı altında toplanması ile artık güvenli e-ticaret yapılabileceği belirtiliyor. Sezen’nin yaptığı açıklamaya göre e-ihracat paketleri olarak adlandırdığı bu yeni oluşum yurtdışı satışı yapmak isteyen ancak tüm sektörleri bir araya getiremeyenlerin çözüm kapısı olacağını belirtti. Ayrıca yurtdışı ticaretini artırarak ülke ekonomisine de katkıda bulunacağı için dış ticaret ile ilgilenenleri e-ihracat fırsatlarından yararlanmaları için İş Bankası şubelerine beklediklerini söyledi.

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Claus Lassen’in Açıklamaları

DHL Express Türkiye Genel Müdürü olan Claus Lassen yaptıkları e-ticaret araştırmasına göre 2020 yılında yurtdışı e-ticaretin yurtiçi e-ticarete göre 2 kat daha hızlı bir şekilde büyümesi beklendiğini söyledi. Lassen Türkiye’deki e-ticaret girişimcileri için dünyanın bir ucundan diğer ucuna hizmet sunmak için İş Bankası ve IdeaSoft ile güçlerini birleştirdiğini belirtti. Küresel olarak tecrübesi ile gümrük işlemlerini hızlandırdıklarını söyleyen Lassen 220 ülkede bulunan ağları ile tüm girişimcileri dünya ile buluşturmayı hedefliyor.

IdeaSoft Yönetim Kurulu Başkanı Seyhun Özkara’nın Açıklamaları

Türkiye’de uzun yıllar binlerce işletmenin e-ticaret altyapısı ile buluşmasını sağladıklarını belirten Seyhun Özkara yaptıkları gözlem üzerine birçok işletmenin lojistik ve ödeme yöntemleri konusundaki bilgisizliğinden bahsetti. Yeterli bilgiye sahip olmayan işletmeler için güç birliğine gittiklerini açıklayan Özkara IdeaSoft, İş Bankası ve DHL Express işbirliği ile sanal pazarlamadan fiziki sevkiyat ve ödemenin alınmasına kadar tüm işlemlerin tek bir elde toplanarak yapılmasının e-ticaret için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. Üç firmanın hepsi de Türkiye ekonomisine büyük katkıda olacağını düşündükleri bu yapının dış ticaret hacmini de genişleteceğini belirtti.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*