Ramazan Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Ramazan Bayramı 25 Haziran 2017 pazar gününden başlamak üzere üç gün tatil olmaktadır bayram tatilleri resmi tatil olduğundan 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran salı günü tatil kapsamında olup Kamu bankaları, özel bankalar ve tüm resmi kurumlar kapalı mı işlem yapılabilir mi? Kısaca izah edelim.

Resmi tatillerde bankalar da kapalı olmaktadır özel veya kamu bankası fark etmez banka şubelerinden işlem yapılma olanağı bulunmamaktadır, Yine kredi ve kredi kartı son ödeme tarihleri de tatil öncesi veya sonrası olacak şekilde banka tarafından düzenlenir o yüzden ödeme planlarınızı kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır. İnternet bankacılığı telefon bankacılığı ve ATM lerden işlem yapabilirsiniz.

Tatil günlerinde yapılan EFT talimatlarının gerçekleşmesi de yine ilk iş gününe kalır kısaca verilecek bir ETF talimatı ilk iş günü olan 28 Haziran çarşamba günü gerçekleşecektir. Kısaca 23 Haziran saat 17:01 den sonra verilen tüm EFT talimatları çarşamba gününe kalacaktır. Havale işlemleri ise gerçekleşecektir aynı banka şubelerinde bulunan hesaplara para gönderme işlemi 7/24 yapılabilmektedir.

Yine Başka bir banka hesabınıza mutlak para göndermeniz gerekiyorsa ATM den paranızı çekip diğer ATM den paranızı hesabınıza yatırma olanağınız olduğunu da unutmayın. Yine İnternet Bankacılığında altın dolar gibi alım satım işleminiz var ise mutlaka dikkat edin kur makası çok fazla olur zaruret yok ise alım satım işini mesai saatleri dışında yapmayınız.

Noter, Tapu Müdürlüğü ve Trafik Tescil Açık mı?

Resmi tatillerde tüm kamu kurumları kapalı olacaktır hiç bir işlem yapılmayacaktır. Noter her ne kadar tam anlamıyla bir kamu kurumu olmasa da oda 26-27 haziranda işlemlere kapalı olacaktır. özetle 23 haziran cuma gününden çarşamba gününe kadar resmi tüm kurumlar kapalı olduğundan daha doğrusu bayram tatilini girdiklerinden iş planınızı şimdiden ayarlamanızı öneriyoruz.

Yine hastanelerin poliklinik hizmetleri de olmayacak olup sadece acil servisler hizmet verecektir yine çarşamba günüde hastanelerin ve resmi kurumların kalabalık olacağını eklemek gerekir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*