İş Bankası Altın Hesabı

İş Bankasından Vadeli Altın Hesabı ve Değişken Hesap

Altın ile birikim yapmak istiyorsunuz ancak kaybolma ve çalınma riskinden mi korkuyorsunuz? O halde İş Bankasının bu yepyeni vadeli altın hesabı uygulaması tam size göre. İş Bankasının vadeli Altın Hesabı ile altın birikimleriniz kaybolma çalınma veya değer kaybetmeden üstelik faiz elde ederek birikim sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı

İş Bankası Vadeli Altın Hesabında 1 gram 995/1000 saflık değerindeki altın 1XAU değerine eşit sayılıyor. Vadeli altın hesabını açmanız için en az 10 gramlık altın ile açıp 0,01 gram ve bunun katları olacak şekilde artırarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik iş bankası vadeli altın hesabını 6 aylık yada 1 yıllık olarak da açma imkanınız mevcuttur. Ayrıca Vadesiz Türk Lirası Hesabınızın yanı sıra Vadesiz Altın Hesabınız varsa buradaki altınları da kullanarak Vadeli Altın Hesabını açabilirsiniz. Vadeli altın hesabı altınlarınızı hem çalınma ve kaybolmaya karşı korurken aynı zamanda altının yükselişinden faydalanma ve faiz getirisini de altın olarak elde etmek için fayda sağlıyor. İş bankası vadeli altın hesabından açacağınız hesabın 100 bin TL’si Tasarruf Mevduat Sigortasına tabi oluyor. Açtığınız vadeli altın hesabında vade sonuna geldiğinizde kazanmış olduğunuz faiz miktarının üzerinden %15 oranında MSİGV yani stopaj kesintisi yapılıyor. İş bankası vadeli altın hesabını tüm iş Bankası şubeleri ve internet şubelerinden yapabilirsiniz.

Değişken Hesap

İş Bankası müşterilerine piyasaların nabzını tutturacak yepyeni bir uygulama yine İş Bankasından geliyor. Açacağınız Türk Parası cinsinden faizli ve vadeli mevduat hesabı ile piyasaların nabzını kontrol edebilirsiniz.

Değişken Hesabın Özellikleri

  • İş Bankası Değişken Hesabı 1,2 yada 3 yıllık vade ile açtırabilirsiniz.
  • TRLIBOR piyasasında oluşmuş olan alış yönlü fiksing oranlarından birisi olan TRLIBID’e yani Türk Lirası Bankalararası Alış Oranı endeksli olan ilk vadeli mevduat hesabı olma özelliğine sahiptir.
  • Değişken hesap faizlerinde faiz ödeme seçenekleri ; aylık, 3 aylık veya 6 aylık yada yıllık ödemeler ile hem de hesap vadeleriniz bozulmasan gerçekleşebiliyor.

İş Bankası Değişken Hesaba tüm İş Bankası şubelerinden veya internet bankacılığı aracılığı ile sahip olabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*