play kart taksit
play kart taksit

Play Kartla Taksitli Alışveriş Yapılır Mı?

Play Card’ın “harcama taksitlendir” sloganı ile birlikte artık alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz ya da yapmış olduğunuz taksitli harcamalarınıza ek taksitler ekleyebilirsiniz.  Yaptığınız alışverişlerde aynı zamanda kartınızdan puan kazanma özelliği de bulunmaktadır. 18 ile 26 yaş arasındaki üniversite öğrencileri için aynı zamanda hesap işletim ücretleri de alınmamaktadır.

Play Card’a başvurmak için öncelikle gelir belgeniz var ise gelir belgeniz ile, öğrenci iseniz öğrenci belgeniz ile birlikte banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.  Play Card  başvurusu için yaş sınırlaması ise 18 yaşını dolduran ve Türkiye’deki üniversitelerin lisans ve yüksek lisans okuyan öğrencilerin kefil göstermeden başvuruda bulunabilirler. Peşin ya da taksitli yapmış olduğunuz alışverişlerinizde harcama erteleme işlemi ile harcamalarınızın ödemelerini 1,2 ya da 3 ay erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemlerini ise hesap kesimlerinizin yapılmadan önce talep etmeniz gerekmektedir. Hesap özetleriniz kesildik sonra yapmış olduğunuz erteleme talepleriniz geçersiz sayılacaktır.

Daha önceden erteleme talebinde bulunduğunuz harcamalarınız için tekrardan erteleme talimatı veremezsiniz. Harcamalarınızda yapmış olduğunuz vadelendirmelerle birlikte vadeniz 1 ay sonrası ise 2. Hesap kesiminde 2 ay sonra ise 3. Hesap kesiminizde ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Yapmış olduğunuz ertelemeler için de faiz uygulanmaktadır ve bu faiz miktarı da hesap özetlerinize yansımaktadır. 1,2 ya da 3 ay vade işlemlerinden yararlandığınızda harcama tutarlarınız üzerinden %2,19 oranında bir faiz uygulanması yapılmaktadır.

Yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra vade sayılarında ve vade yapılacak alanlarda kısıtlamalara gidilmiştir. Bunlar yemek, gıda, alkollü içecekler, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemeleri, doğrudan pazarla ve yurt dışı harcamalarınızda vadelendirme yapılamamaktadır. Kuyum sektörlerinde yapılacak olan harcamalarda ise vadelendirme seçenekleri 4, elektronik eşyalar ve bilgisayar alımlarında vadeler 6, diğer vadelendirme işlemlerine açık olan alışverişlerde de en fazla 12 ay vadelendirme seçenekleri yapılmaktadır.

Taksitli nakit avanslarınızda ise vade süresi 5 ile 11 ay arasında olan avanslarda %1,84, vadesi 12 ay olan avanslarda%1,80 oranında bir faiz oranı uygulanmaktadır. Taksitli nakit avanslarınızda ise en az 300 TL tutarında bir işlem yapmanız gerekmektedir. ödemelerinizde yapmış olduğunuz gecikmelerde ise gecikme faizi %2,34 oranında bir faiz uygulanmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*