vakifbank kredili bankomat hesabi
vakifbank kredili bankomat hesabi

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

Kredili bankomat hesabı, Vakıfbank tarafından sunulan bir kredi türü olan hesabınızda para bulunmasa dahi açılan limitler dahilinde fatura ödeme, kredi ve kredi kartı borcu ödeme nakit çekme olanağı sunan bir kredili mevduat hesabıdır.

Aslında bir nevi kredi kartı özellikli vadesiz mevduat hesabı da diyebiliriz ancak taksitli alışveriş yapılamaz, istenirse taksitle nakit avans alınabilir. Bu hizmete göre, kişilerin vadesiz mevduat hesaplarında herhangi bir limit olsa bile, kişilerin tercihlerine göre kredili bankomat hesabından işlem yapılabilmektedir. Bu hizmet, Vakıfbank müşterilerine ayrıcalıklı bir şekilde sunulurken, ilk kez banka hizmetlerinden yararlanacak kişilere de sunulmaktadır.

Eğer Vakıfbank kredili bankomat hesabı kullanmak isteyen kişilerin bankada bir hesabı varsa ya da maaşlarını Vakıfbank üzerinden alıyorlarsa işlem çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Çünkü, bu kritere uyan müşteriler için bankalardan herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Fakat ilk kez hizmet alacak kişilerin kimlik belgelerinin fotokopileri, gelir belgeleri ve başvuru yapılan tarihten bir önceki döneme ait olan herhangi bir telefon, elektrik, su ya da doğalgaz gibi bir faturanın sunulması gerekmektedir. Bu faturaların da kişilerin adına kayıtlı olması gerekmektedir. Bu belgeler ve şartlar tamamlandıktan sonra da banka şubelerine giderek başvurular gerçekleştirilebilecektir.

Bankaya başvuru yaptıktan sonra onaylanan hesabınızda, alışverişler sırasında isterseniz kredili olan hesabınızı isterseniz de vadesiz hesabınızda bulunan limitleri kullanabileceksiniz. Fakat, burada dikkat edilmesi gereken tek nokta, bankamatik noktalarında yapılacak olan ödeme işlemleridir. Kredili hesabınızdan yapmış olduğunuz harcamaları ödemek için olmasa bile, banka ATM noktasından bir para yatırma işlemi gerçekleştirirseniz, bu işlemin ardından kredili hesabınızda bulunan eksi bakiye, yatırılan tutardan kesilecektir. Kısacası, kredili hesaptan yapmış olduğunuz bir harcama varsa, ATM’den yapacağınız ödemeler doğrudan buraya kesilecektir.

Bu hizmetten faydalanan müşterilere aynı zamanda Havuz Hesabı uygulaması da sunulmaktadır. Bu uygulamaya göre, hesabınızda bulunan küsüratlı miktarları doğrudan havuz hesabına aktarabilir, bu miktarlar ile de birikim yapabilirsiniz. Banka, yapılan bu işlemlerden de havuz hesabında bulunan birikimlerinizden de herhangi bir kesinti yapmayacaktır. Son olarak, kredili bankomat hesabının faiz oranlarına değinecek olursak, aylık olarak %1,86’ lik faiz oranı karşımıza çıkacaktır. Bu faiz oranı da, kredili hesaptan yapılan 1000 Türk Lirası değerindeki harcama için bankaya 25 ve 30 Türk Lirası arasında bir değerde ödeme yapılacağı anlamına gelmektedir.

Kredili bankomat limit arttırma veya düşürme talepleri ile birlikte kapama işlemi ise yine bankaya giderek, telefon bankacılığı yada İnternet Bankacılığından yapmanız mümkün ancak limit arttırım işlemi en sağlıklı banka şubeniz den bizzat yapmanız daha kolay ve makul yoldur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*