yurt disi egitim kredisi
yurt disi egitim kredisi

Yurt Dışı Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Üniversite eğitimi alan kişilerin, alanında uzmanlaşması ve özellikle de özel sektörde parmakla gösterilen bir kişi olabilmeleri için yüksek lisans yapmaları oldukça önemlidir. Ayrıca, yapılan yüksek lisans eğitiminin yanında, ilgili olunan bölümde bir de yurt dışı eğitimi alınırsa, bu durumda kişilerin kariyerleri ve gelecekleri oldukça parlak olacaktır. Fakat, şuan yurt dışı eğitimi almanın son derece maliyetli olmasından dolayı birçok başarılı mezun bu fırsatı belirli bir süreliğine de olsa ertelemektedir.

Maddi olanaksızlıklardan dolayı yurt dışı eğitimlerini gerçekleştiremeyen kişilere ise yardım eli bankalardan gelmektedir. Birçok banka hem yurt içi hem de yurt dışında alınacak eğitimler için kredi paketleri sunmaktadır. Alınacak olan yurt dışı eğitim kredisi, düşük faizler ve uzun vade süreleri ile sizlere sunulacaktır. Bunun için başvuracağınız bankalar Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Akbank ve QNB Finansbank’tır. Bu bankalara giderek kredi başvurusu yaparken, yanınızda aile bireylerinizden birisini de götürmenizde fayda vardır. Çünkü, alınacak olan eğitim kredisi için banka sizden gelir belgesi talep edecektir. Eğer gelir belgeniz bulunmuyorsa, bu durumda birinci dereceden bir yakınınızın sizin adınıza çekilecek olan krediye kefil olması gerekecektir.

Annenin, babanız, kardeşiniz ya da abinizin size kefil olması sonucu alacağınız bu kredide, kefilinizi de çok doğru seçmelisiniz. Yurt dışı eğitim kredisi almanız için size kefil olan kişi eğer düzenli bir gelir ile çalışıyorsa, kredi notu düşük değilse ve bankaların kara listesinde yer almıyorsa, başvuru olumlu sonuçlanacaktır.

Eğitim kredisi için bankalara yapılan başvurularda üst limitler de belirlenmiştir. Bundan dolayı, bankalara yapılacak olan eğitim kredisi başvurularınızı en fazla 50 bin liraya kadar yapabileceksiniz. Alt sınır ise bin liradır. Bu limitler arasında başvuru yaparken, 48 aylık vade seçeneğinden de yararlanacaksınız. Hem kredi limiti hem de vade süresine bakarak, tıpkı bir ihtiyaç kredisi aldığınızı ve bundan dolayı da düşük faizden faydalanacağınızı anlayacaksınız. Kredi hakkında tüm detaylı bilgileri ise, banka şubelerinden ya da müşteri temsilciliklerinden alabileceksiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*