Finansbank Emekli Kartı

QNB Finansbank’tan Emekliye Özel Kredi Kartı

Yenilenen yüzü ve QNB ile birleşmesiyle QNB Finansbank birçok yenilik getiriyor. Finansbank emekli müşterilerine sunduğu CardFinans Emekli kartı ile avantajlar sunmaya devam ediyor. Emekliler için toplamda 1500’den fazla marka ile 250 binin üzerinde alışveriş yerlerinde cazip avantajlar sunuyor. Üstelik avantajlara ek olarak emeklilere özel indirimler de uyguluyor. Özellikle 4 farklı harcama noktasında emekliler için hazırladığı bazı avantajlar bulunuyor. Bu harcamalar ise şöyle;

  • Market harcamaları
  • Eczane harcamaları
  • Eğitim ile sağlık harcamaları

CardFinans Emekli Kartı ile Market Harcamaları

Emeklilerin maaşlarını QNB Finansbank’a taşıma koşulu ile yapılan market harcamalarında %5’e varan indirimler uyguluyor. Bu indirimler için bazı detaylar bulunuyor;

  • Tek seferde 50 TL üzerinde alışveriş yapmanız gerekiyor.
  • Maximum indirim 15 TL olabiliyor.
  • Sadece QNB Finansbank POS cihazlarının kullanımında geçerli oluyor.

Kazandığınız indirim harcama sırasında anında banka tarafından kartınıza tanımlanıyor. Ancak ParaPuan ile yapılan ve toptan gıda ihtiyaçlarının giderilmesinde ki yapılan harcamalar bu kapsama girmiyor. Banka tarafından yapılan açıklama indirimin anında karta yansıdığı yönünde olsa da bazen gecikme yaşanabiliyor.

Eczane Harcamalarında CardFinans Emekli Kart Kullanım Detayları

Eczane alışverişlerinde yine %5 indirim uygulanıyor ve yine indirim tutarı 15 TL’yi geçemiyor. Ancak bu harcamanın market harcamalarından farkı ise 50 TL üzeri alışveriş limiti şart koşulmuyor. Market harcamalarında olduğu gibi eczane harcamalarında da ParaPuan kullanımı indirime tabi değil.

Eğitim ve Sağlık’ta Yapılan Harcamaların Detayları

CardFinans Emekli kredi kartı alan kişiler ilk yıl tüm eğitim ve sağlık harcamalarında vade farksız olarak 3 taksite bölüyor. Bu hizmet için aylık 8 TL ücret keserken fırsattan yararlanmak için 100 TL ve üzeri ve 10 bin TL altında harcama yapmanız gerekiyor. Ancak bu fırsatı kullanmak için üye işyerleri aramanıza gerek yok çünkü tüm işyerlerinde yapılan harcamalar için geçerli olacağı QNB Finansbank tarafından yapılan açıklamada yer alıyor. Bu indirimlerin emekli maaşlarını Finansbank’a taşıyanlar için geçerli olduğunu da bilmeniz gerekir. Yapacağınız alışverişler yurtdışı alışverişler, kozmetik ve optik ürünler için de geçerli oluyor.

Emekli kartı alabilmek için cep telefonunuzdan EMEKLİ yazarak 2273 numarasına göndermeniz yeterlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*