İş Bankası Sabit Tarifeli POS

İş Bankası’ndan Sabit Tarifeli POS

İş Bankası işletme sahiplerine sadece finansman sağlamakla kalmıyor yaptığı satışlarla ilgili fırsatlar da sunuyor. Son olarak işletme sahibi müşterilerine sunduğu sabit tarifeli POS paketleri ile işletmeler yaptıkları kartlı satışların parasını hemen alabiliyorlar. İş Bankası üye işyeri olan işletmeler aylık belirli bir ücret karşılığında sunulan paketlere göre belirlenen limitler dahilinde yaptıkları kartlı satışların ücretlerini ertesi iş gününde alabiliyor.

Ürün Kimlere Uygun? Tarifeler Nelerdir?

Bu tarifeler şu tarz işletme sahipleri için sunuluyor;

  • Aylık düşük miktarda ücret karşılığında satışlarından gelen ücretin hemen ellerine ulaşmasını isteyenler,
  • Ciro olarak belirli bir standart sahibi olan işletme sahipleri,
  • Hem İş Bankası Maximum Kart kullanan müşterilerine taksit yapan hem de taksitli satıştan karlı çıkan kişiler için sabit tarifeli POS paketli uygun görülüyor.

Peşin satışlarda limiti aşmanız halinde ödeyeceğiniz ceza limiti aşan miktarın %2’si olarak belirlendiği bildiriliyor.

Tarifeler olarak ise peşin satışlarda;

  • Aylık 1000 TL ve altı satışlar için 21,9 TL
  • Aylık 2000 TL ve altı satışlarda 33,9 TL
  • 3000 TL ve altı satışlar için 46,9 TL isteniyor.

Ayrıca peşin satışlarda paketler 20 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor. Taksitli olarak yapılan satışlar için aylık istenen ücretler her bin TL ve katları için sırasıyla 31,9- 51,9- 71,9 olarak belirlendi. Yine bu tarifelerde 20 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor. Taksitli satışlarda limit aşımı durumunda ödenecek ceza aşılan miktarın 2,3 ve 4 taksitli alışverişlere göre sırasıyla %4, %5 ve % 6’sı olarak belirleniyor.

Sabit Tarifeli POS Avantajları

Örneğin aylık 1000 TL’lik paketleri aldıktan sonra aylık satışınız 1000 TL’yi geçti ise ceza ödemek yerine otomatik üst tarifeye geçme talimatı verebilirsiniz. Bu durumda sadece bir üst tarifeye geçiş ücreti ödersiniz. Uzun dönemli tarife almanız halinde aylık olarak limit aşım ve az kullanım probleminiz olmaz. Bu konuyu bir örnek ile açacak olursak örneğin 1000 TL’lik paketi 3 aylık aldınız. Toplam 3 ay için 3 bin TL olan limitinizi bu aylar içerisinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yani bir ay 1000 TL’yi aşsanız dahi diğer ay aştığınız oran kadar az satış yapmanız halinde herhangi bir ceza ödemezsiniz. Uzun vadeli paketlerde aylık olarak yaptığınız satış seçtiğiniz paket limitinin altında kalıyorsa kalan limit bir sonraki aya devredileceğinden endişe etmenize gerek yok.

Taksitli olarak yapılan alışverişler için İş Bankası %0,20 TL fazladan maxipuan kazandırıyor. Bu puanların finansı ise yine İş Bankasına ait. Sabit Tarifeli POS paketleri sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler yaptıkları satışların karşılığını almak için bir ay sonrasını beklemiyor ücreti satışın hemen bir sonraki iş gününde hesabında görebiliyor. Ayrıca aylık 20 bin TL üzeri peşin veya taksitli satış yapan İş Bankası üye işyerleri için sabit tarifeli POS paketleri de özel fırsatlar sunuyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*