Şekerbank Tarım Kredisi

Şekerbank Tarımsal EKO Kredisi

Şekerbank tarafından çiftçilere destek amaçlı olarak sunulan tarım kredileri çiftçilerin üretim dönemi boyunca rahat etmesini sağlıyor. Banka tarafından TarımsalEKO kredisi olarak özel faiz oranları ve vade seçenekleri ile hazırlanan krediler çiftçilere ayrı ayrı avantajlar sunuyor.

TarımsalEKO Kredi

Hasat öncesi yapılan harcamalar için alınabilecek tarım kredisi hasat sonrasında ödenme imkanı ile çiftçilere veriliyor. Şekerbank ayrıca bu krediyi 60 aya varan vade seçenekleri ile sunuyor. Çiftçi aileler için az suyla yüksek randıman ve kalite alınabilmesi için modern sulama ekipmanları için özel kredi veriliyor. Modern sulama ekipmanları kredisinin özellikleri ise şu şekilde;

  • Tarım sektöründe faaliyet göstererek tüzel yada geçek kişiler ile çiftçiler bu krediden faydalanabiliyor.
  • Bu kredi tapı kaydı bulunan, bulunmayan yada kiralık araziler için kullanılabiliyor.
  • Hazırlanan sulama projesi için öz kaynak katkısı aranmadan projesinin %100 maliyeti oranında kredilenme yapılabiliyor.
  • 60 aya varan vade yada yılda bir defa ödeme imkanı sağlanıyor. Ayrıca verilen kredinin faiz oranı ise sabittir.

Güneş Enerji sistemleri Kredisi

Güneş enerji sistemleri kredisi ile Şekerbank çiftçilerin modern teknoloji ile kendi enerjilerini üreterek ürünlerinin maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Sağlanan tasarruf ile ülke ekonomisinin kalkınması hedefleniyor. Bu kredinin özellikleri ise şu şekilde;

  • Banka müşterilerinin kampanya kapsamında aldıkları güneş enerji sistemlerinde fatura tutarının %75’ine kadar kredi veriliyor.
  • Bu kredi de yine yılda bir ödemeli yada 60 ay vade seçenekleri ile alınabiliyor.

Organik tarım ve sera kredisi başlığı altında verilen krediler modern üretim teknikleri ile sera yapımı, işletmesi ile organik tarıma yönelim için Şekerbank tarafından finansman sağlanıyor. Alınacak olan kredi iyi tarım uygulamaları, örtü altı tarımı, organik tarım alanlarında kullanılabiliyor. Bu alanlarda sera içinde yapılacak üretimde sera yapımı, ısıtma sistemleri, mevcut seraların iyileştirilmesi, ürün ambalajlama ve paketleme gibi giderler için de kullanılabiliyor.

Süs Bitkileri ve Sebze Yetiştiriciliği

İç ve dış mekan süs bitkisi ile kesme çiçek yetiştiriciliği yapan işletmeler ve sebze üreticileri de bu krediden faydalanabiliyor. Eğer iyi tarım uygulamaları ve organik tarım yapılıyorsa ilaçlama yapılması halinde kredi verilmiyor. Ayrıca kredi giderleri içerisinde ilaçlamanın da gösterilmesi kredinin iptal olmasına neden oluyor. Bunların yanı sıra yatırım amaçlı alınan kredilerde yatırım yapılan tutarın %75’ine kadar kredi veriliyor. Kesme çiçek ile sebze yetiştiriciliği için kredilerin geri ödemesi 18 aya kadar çıkabiliyor. iç ve dış mekan süs bitkileri yetiştiriciliğinde ise 36 vade seçeneği ile kredi kullanılabiliyor.

Yatırım yapmak isteyenler için verilen kredi 60 aya varan vade yada yılda bir defa ödemeli seçenekler ile sunulabiliyor. Şekerbank tarafından verilen kredilerde faiz oranı sabit oluyor değişen faiz oranlarına karşı faizinizi koruyabiliyorsunuz. Sonuç olarak modern tarım yapmak isteyenler için büyük anlamda finansal destek Şekerbank tarafından banka müşterisi olan çiftçilere yada işletmelere sunuluyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*