TEB Girişimci Hibesi

TEB 16 Girişimciye 2.5 Milyon TL Hibe Veriyor

TÜBİTAK genç girişimci programı ile toplamda 20 akredite kuruluşa özel olarak hibe desteği veriyor. Bu kuruluşlardan birisi de TEB oluyor. İlk olarak 2015 yılında başlayan hibe desteğine TEB girişimci hibe desteği olarak her bir girişimciye 150.000 TL destek verdi.

TEB Genel Müdür Vekilinin Açıklamaları

TEB 2017 yılında da toplamda 16 girişimciye 2.500.000 TL hibe veriyor. TÜBİTAK tarafından verilen destek ile TEB’den bu kadar fon almayı başlayan girişimciler için TEB Genel Müdür Vekili olan Turgut Boz şu açıklamaları yaptı;

  • TEB danışman banka olma anlayışı ile ülkemizde girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak istediklerini belirtti.
  • Girişimcilere sadece maddi fon sağlamakla kalmayıp projelerini hayata geçirmek için tüm yapacakları konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Programa başvurusu kabul edilen girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için TEB 360 derece destek sistemi sunuluyor. Bu sistem projeyi TÜBİTAK’a sunulacak hale kadar getiriyor.

Genç Girişimci Hibe Desteğini Almak İçin Yapılacaklar

TÜBİTAK tarafından projeleri onaylanan genç girişimciler kazandıkları hibeleri alabilmeleri için aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekiyor.

  • Hibenin onaylandığına dair belgeler,
  • Sunulan projenin tüm detayları ile fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı

Tüm bu belgeler ile herhangi bir TEB şubesine başvurarak onaylanmasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise TEB projenin ticari bir sisteme oturması için gerekli olan network kurulumunu sağlıyor, piyasa koşullarına karşı dayanıklılığını test etme ve geniş müşteri kitlesine ücretsiz reklam yapma gibi aşamalardan geçiriyor. Yapılan bu işlemler sonucunda 2017 yılı bitmeden TÜBİTAK girişimci hibe desteğini TEB tarafından fonlanan 16 kişilik kadroya girebilirsiniz.

TÜBİTAK Girişimci Hibesi

Aklında farklı bir projesi olan kişiler projelerini bir yazılı proje haline getirdikleri zaman TÜBİTAK’a başvuru hakkı kazanabiliyorlar. Birden fazla aşamadan geçen değerlendirme sonrasında jüri tarafından verilen karar doğrultusunda TEB’den 16 kişi toplamda 2.500.000 TL girişimci hibesi almaya hak kazanıyor.

TÜBİKAT tarafından projesi onaylanan kişiler 3 ay içerisinde TEB şubelerine gerekli belgeler ile başvurmaları gerekiyor. Aksi halde kazanılan hibe desteği hakkı kaybedilmiş oluyor. Tekrar hibeden faydalanmak için ise yeniden TÜBİTAK başvurusu yapılması gerekiyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*