TEB İhtiyaç Kredisi

Türk Ekonomi Bankası’ndan Kredi Fırsatı 10 Liraya 10 Bin Lira

Bankalar gün geçmiyor ki yeni bir kampanya yapmasın. Neredeyse her gün farklı talepler üzerine kampanyalar yayınlayan bankalar bazı zamanlarda talep gücünü artırmak ve yeni müşteriler kazanmak için ilginç teklifler sunabiliyor. Bu tekliflerin son örneği ise; Türk Ekonomi Bankası (TEB)’in yapmış olduğu günde sadece 10 lira ödeyerek 48 ay vade ile sahip olabileceğiniz 10 bin liralık ihtiyaç kredisi. TEB bu kampanyası ile daha geniş kitle ve farklı müşteri profillerine ulaşmayı hedefliyor. 48 ay vade ile sunulan kredi düşük aylık ödeme imkanı ile müşterilerin hizmetinde. Ayrıca faiz oranında da indirim yapılarak %1.33 oranından verilen kredi şimdiden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin düşündükleri seçimler arasında yerini aldı. Aylık taksit tutarı ve diğer detaylar şöyle;

  • Aylık ödeme 299,80 TL
  • Kredi tahsis ücreti (BSMV dahil) 53 TL
  • Sigorta ücreti 449,37 TL

Ayrıca isteyen müşteriler bu kampanya dahilinde kullanmış oldukları kredinin geri ödemesine 4 ay erteleme imkanı ile sahip olabilir.

Kredi Talep Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kredi talep veya kullanımdan önce ilk yapılması gereken ihtiyacın belirlenmesidir. İhtiyacınız olan miktarı belirlerken tüm koşulları göz önünde bulundurarak kendinize göre hesaplama yapmanız gerekiyor. Kredi kullananların en çok yaptığı yanlış olduğunu söylemek yerinde olur. Eğer ihtiyacınızın altında kredi alırsanız ihtiyacınızı karşılamamış olur ve yeni bir kredi arayışına girebilirsiniz. Tam aksinin de hatalı olduğu unutulmamalı çünkü ihtiyacınızdan fazla kredi alırsanız artan para kullanımınız dışında kalacak ve siz bu miktar içinde faiz ödeyeceksiniz.

  • İlk aşama ihtiyaç duyulan net miktarı tespit etmek.

Diğer dikkat edilmesi gereken husus; kullanılan krediyi ödeyememek yada öderken güçlük çekmek. İhtiyacınızı karşılayacak miktarı belirledikten sonra aylık düzenli olarak ödeyebileceğiniz net miktarı belirlemeniz gerekiyor. Bu size özellikle uzun vadeli kullanılan kredilerde büyük handikap sağlayacak.

  • İkinci aşama aylık ödeyebileceğiniz net miktarı belirlemek.

Son aşama ise; ihtiyacınızı belirledikten ve ödeyebileceğiniz aylık tutarı tespit ettikten sonra vade sayısını baz alarak vade boyunca oluşabilecek diğer maddi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak. Örneğin ihtiyacın olan miktarı hesapladın , aylık ödeyebileceğin minimum miktarı göz önünde bulundurarak bir vade sayısı belirledin fakat iki yıl sonrası için başka bir planın olacaksa kullanmak istediğin kredi için gelecekteki planlarını gözden geçirmen gerekiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra günde sadece 10 Lira ödeyerek 10 Bin Liraya sahip olabilirsin. Her zaman sunulmayan bu tarz teklif ve kampanyaları değerlendirmekte fayda var.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*