Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans’tan Kaçırılmayacak 2 Özel Kampanya

Türkiye Finans Bankası müşterilerine 2017 yılı içerisinde 2 özel kampanya sunuyor. Bu kampanyalardan birisi yaz gelmesiyle başlayan evlenme telaşındaki gençler için evlilik kredisi olarak veriliyor. Diğer kampanya ise ramazan ayı ile başlayan %90 kar paylaşımı kampanyası olarak karşımıza çıkıyor.

Ramazan Bereketi Kampanyası

Türkiye’nin önemli katılım bankalarından olan Türkiye Finans ilk defa katılım hesabı açan müşterilerine özel olarak sunulan %90 kar paylaşımı fırsatı veriyor. Ramazanın başlangıcı ile başlayan kampanya 31 Ağustos tarihine kadar sürmesinden dolayı yatırdığınız birikimleriniz ile yapılan tüm işlemlerden elde edilen kar payının 90/100 oranı size veriliyor.

Katılım hesabı açmanız için herhangi bir Türkiye Finans şubesine gitmeniz yada internet şubesi, mobil şube ve 0850 222 22 44 numaralı müşteri hizmetleri ile mümkün olabiliyor.

Kampanyanın Şartları;

  • Katılım hesaplarından kazanılan %90 kar payı fırsatı sadece 31 Ağustos 2017 tarihine kadar geçerli oluyor.
  • Yapılan bu kampanya sadece TL hesapları üzerinde geçerli.
  • Bu kampanyadan faydalanmak için en az 50 bin TL ile katılım hesabı açmanız gerekiyor.

Katılım bankaları sizin birikim hesabı olarak yatırdığınız para ile ticaret, inşaat, alım-satım işlemleri gibi işlemleri gerçekleştirerek elde ettiği kar oranını sizinle paylaşır. Bu şekilde yapılan kar faiz olmadığı için İslami şartlara uygun bankalara katılım bankası adı verilir.

Türkiye Finans Evlilik Kredisi

Evlenme hazırlığında olan kişiler için Türkiye Finans bankası özel vade ve faiz oranları ile evlilik kredisi veriyor. Verilecek krediler sadece düğün, balayı yada eşya alımı gibi evlilik masraflarında kullanılabiliyor. Hayat sigortası primi de çekilen evlilik kredisi toplamından kesiliyor. Diğer yandan ise krediyi 48 aya varan vade imkanları ile alabiliyorsunuz.

Evlilik kredisi tahsis ücreti olarak çekilen kredi üzerinden %0,5 kesinti yapılıyor. Ayrıca kredi üzerinden BSMV ile KKDF vergileri de tahsil ediliyor bu kapsamda KKDF oranı aylık faiz oranınızın %15’i kadar olarak belirleniyor. Evlilik kredisi aylık faiz oranı ise %1,39 olarak belirleniyor ancak bu oran vadeye göre değişiklik gösterebiliyor.

Evlilik Kredisi Başvuru Belgeleri

Türkiye Finans Bankası evlilik kredisine başvurmak için gerekli belgeler ise şu şekilde;

  • Kimlik aslı, fotokopisi yada kimlik yerine geçebilecek pasaport ve ehliyetin aslı,
  • Kişi gelirini gösteren belgeler,
  • Maaşla çalışanlar için maaş bordrosu, kendi iş yeri olanlar için aylık ciro miktarını gösteren belgeler,
  • Eğer serbest meslek sahibiyseniz çalıştığınız yerin bağlı olduğu kuruluştan alınan üyelik belgesinin fotokopisi gerekiyor.
  • Eğer şirkette ortak konumdaysanız şirket ana sözleşmesini yayımladığınız ticaret sicil gazetesinin fotokopisini getirmeniz isteniyor.
  • Son belge olarak ise ikametgah yada kişinin adına kayıtlı bir fatura getirilmesi Türkiye Finans Bankası %1,39’dan başlayan evlilik kredisini almak için yeterli oluyor.

Türkiye Finans Bankası’nın sunduğu bu 2 özel kampanyanın biri 31 Ağustos tarihinde diğeri de 2017 yılı sonunda biteceği banka tarafından açıklandı.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*