İş Bankası Vadematik Kart

Türkiye İş Bankası Vadematik

İş Bankası işletme sahiplerine finansman desteğinin yanı sıra ticaretlerinde de kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Bankanın yeni ürünü olan Vadematik ile senet ve çeklere bağlı kalmadan POS üzerinden satış yapılmasına imkan tanıyor. Ancak Vadematik sisteminin en büyük özelliği kredi kartları ile yapılan satışta vade beklemeden anında paranızı tahsil edebilmeniz oluyor

Vadematik Kart Kullanıcısı Özellikleri

Eğer Vadematik kart kullanan tarafsanız alacağınız hizmet ve mal karşılığında yapacağınız ödemeleri size özel sunulan imkanlarla yapabiliyorsunuz. Üstelik yaptığınız alışverişlerden Maxipuan kazanarak da ekstra alım satımlarda bu puanı kullanabiliyorsunuz. Diğer detaylar ise şu şekilde;

  • Gıda, yemek, akaryakıt, telekomünikasyon ile kuyum alışverişlerinde Vadematik kartınızı kullanabiliyorsunuz ve alışveriş sonrasında taksitlendirme ile ödeme erteleme yapabiliyorsunuz.
  • İşveren olarak çalışanlarınızın yaptıkları işlemleri görebilir ve yetkilerinin sınırlarını belirleyebilirsiniz.
  • Vadelendirme yapılan borç eğer erken ödeme yapılmak isteniyorsa bir ceza ödemesi yapmadan borç kapatılıyor.
  • Yurtdışında da kullanabileceğiniz İş Bankası Vadematik kartınızı kayıp ve çalınma durumlarında VISA merkezini arayarak kullanımını kapatabilirsiniz. Ancak ihtiyacınız olması halinde VISA merkezi size nakit avans kullanma hakkı da veriyor.
  • Kayıp bildirimi verildikten sonra 48 saat içerisinde size yeni kredi kartınız ulaştırılıyor.
  • Borç ödemeleri için otomatik ödeme talimatı da veriliyor.

Özellikle karşılıksız ödeme yöntemlerinden dolayı gelişen kredi kartı ile alışverişlerde banka güvencesi altında her iki tarafta yaptıkları ticaretten memnun kalabiliyorlar.

Vadelendirme İşlemlerinin Detayları

Senet ve çek ile ödeme yapmadan kredi kartı ile güvenilir alışveriş için Vadematik kartı tercih eden kişiler tedarikçiden bağımsız olarak 3 ay ertelemeye kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Verilen uygun faiz oranları ile yapılan alışverişlerde istediğiniz zaman vadelendirme tercihlerini belirleyebilir yada değiştirebilirsiniz.

Vadematik kartının bir diğer avantajı da alım satım işlemi sonrasında satan kişi alacağı parayı Türkiye İş Bankası’ndan tahsil edip alan kişinin vadesi gelince ödemesi olarak karşımıza çıkıyor. Yani yapılan ticaret İş Bankası güvencesi altında olarak karşılıksız çek ve senet problemlerinden kurtulabiliyorsunuz.

Taksitlendirme, Erteleme ve Yetkilendirme Detayları

Peşin yapılan alışverişlerde ödemeleri tedarikçi kişiye bağlı olmadan en fazla 9 aya kadar erteleme imkanı sunuluyor. En yakın hesap kesim tarihi gelene kadar vadelendirme ve taksit erteleme gibi işlemler yapılabilir. Asgari ödemenin dışında kalan tutarı istediğiniz zaman bir sonraki hesap ödemesine erteleyebiliyorsunuz. Yani bir sonraki ay beklediğiniz bir ödeme varsa borcunuzun asgari tutarı dışında kalan kısmını sonraki ay ödeyebiliyorsunuz.

İşyeri sahipleri çalışanlarının yetkilerini Vadematik Ticari İnteraktif Yetkilileri üzerinden belirleyebilirsiniz. Çalışanlarınızın yaptığı vadelendirme ve erteleme işlemlerini kendi paneliniz üzerinden kontrol edip istediğiniz zamanda değiştirme yetkiniz bulunuyor.

Vadematik sistemi ile firmaya ait tüm ekstreleri detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bu şekilde yapılan harcamaların daha çok ne yönde olduğu ve ödeme şeklinin genel olarak nasıl tercih edildiğini analiz edebilen grafik yapıları ile karşılaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*