Vadeli Hesaba En İyi Faizi Veren Banka

Yastık altındaki paraların ekonomiye kazandırılması için, hükümet tarafından yapılan çağrı birçok bireyi harekete geçirmiştir. Kur farkından dolayı zarar etme riski bulunan yabancı paralar ve altın gibi yatırım araçları, riskli olarak değerlendirilir. Bazı dönemlerde yüksek getiri elde edilse de bazı dönemlerde 5-10 gün içinde büyük zarar etmeye neden olabilir. Bu sebeple yastık altındaki paraların, vadeli hesaplara yönlendirilmesi daha güvenlidir. Vadeli hesaplar için uygulanan faiz sabittir ve zarar söz konusu değildir.

Vadeli hesapların en belirgin özelliği, vade süresi uzadıkça kazancın artmasıdır. Yani 1-3 aylık vade ile bankaya yatırılan paranın getirisi, bir yıllık vade ile yatırılan paradan çok daha düşüktür. Bu sebeple acil ihtiyaç dışındaki paraların, uzun vadeli hesaplara aktarılması önerilir. Vadeli hesaplar için uygulanan faiz oranı, her bankada değişiklik gösterir. Ayrıca banka şubesinden vadeli hesap açtırmak yerine, internet bankacılığından açtırılan vadeli hesaplarda, kazanç çok daha yüksek olacaktır. Türk parası olarak vadeli hesap açtırmak istemeyen bireylerin, yabancı paralar veya altın ile vadeli hesap açtırması mümkündür.   Vadeli hesaba en yüksek faizi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

ABank E-mevduat; vadeli hesaplara, % 11,90 mevduat faizi uygulayan bankanın, ülkemizdeki her ile ve ilçede şubesi bulunmaz. Fakat vadeli mevduat hesapları için, en yüksek faiz veren bankadır.

Anadolu Bank e-vadeli; büyük şehirlerde şubesi bulunan Anadolu Bank, diğer pek çok bankaya göre vadeli hesaplara yüksek faiz uygulaması ile dikkat çeker. Vadeli mevduat hesapları için % 11,40 faiz verilir.

Akbank E-vadeli mevduat; vadeli hesaplara % 11,50 faiz veren banka, son yılların en sık tercih edilen bankaları arasında yer alır.

Finans Bank e-vadeli; ülkemizin köklü bankaları arasında yer alan Finans Bank, vadeli hesaplar için % 11,50 faiz oranı belirlemiştir. Ayrıca vadeli hesaplardan hesap kullanım ücreti kesilmez.

Garanti Bankası e-vadeli; diğer bankalardan daha düşük faiz uygulamasına rağmen, Garanti Bankası da ülkemizdeki güvenilir bankalar arasında yer alır. Garanti Bankası vadeli hesaplar için % 9,70 faiz oranı ile hizmet vermektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*