Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank Doğa Dostu Taşıt Kredisi

Vakıfbank son zamanlarda verdiği uygun faizli kredilere bir yenisini daha ekledi. Kredi çeşitlerini son zamanlarda artıran banka son olarak doğa dostu olan taşıt kredisi veriyor. Bu kredi banka tarafından sadece hibrit yada LPG’li araçlar için veriliyor. Ancak seçilecek araçların sıfır olması halinde Vakıfbank taşıt kredisi verilebiliyor.

Vade Seçenekleri ve Kampanya Koşulları

Vakıfbank kredi faizlerini ve vade oranlarını müşterilerine oldukça uygun bir şekilde sunuyor. Üstelik kredilerinizi şu şekillerde alabiliyorsunuz;

  • 3 ay ödeme yapmadıktan sonra aylık eşit ödemeler halinde taksit yatırabiliyorsunuz.
  • Her 3 ayda bir taksit ödeme ile kredi tahsilatına banka izin veriyor.
  • Tüm aylar eşit bir şekilde taksit ödeyebilirsiniz.
  • İlk aylar kredi taksiti sizi zorlamasın istiyorsanız ödemelerde en büyük payı son taksite bırakabiliyorsunuz. Bu ödeme sistemine balon son taksit deniliyor.
  • Diğer bir yandan ise ödemelerinizi değişken şekilde yapabiliyor, içinde belirleyeceğiniz oranlarda ödeme yaparak bir sonraki aylar daha az yada daha çok ödeme yapma imkanına sahip olunuyor.
  • Toplamda 48 aya kadar vade seçenekleri ile kredi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank müşterilerine sunduğu bu kampanyanın ayrıntıları ise kefilsiz olarak kredi çekebiliyorsunuz. Alacağınız otomobil 50 bin TL ise bu rakama kadar alınan otomobillerde %70 oranında bir kredi alabiliyorsunuz. Ancak alacağınız otomobil 50 bin TL üzerinde ise bu rakamın üzerinde bulunan tutar için %50 oranında daha kredi kullanabiliyorsunuz. Aylık faiz oranının Vakıfbank tarafından %1,11 olarak belirlenmesi diğer kredi oranlarına bakılınca oldukça uygun görülüyor. Banka toplam kredi tutarı üzerinden BSMV Kredi Tahsis Ücreti ve aynı zamanda binde 5’lik bir ücret alıyor. Bu kredi tahsis ücreti 20 bin TL için 100 TL olarak belirleniyor.

Vakıfbank taşıt kredisi için hayat sigortası yaptırmanıza ise gerek yok. Örnek bir kredi hesaplayacak olursak 20 bin TL’lik bir kredi çekmede 48 ay vade seçeneği tercih edilirse aylık faiz oranı %1,11 üzerinden aylık taksit 566,65 TL olarak belirleniyor. Verilen tüm bu rakamlar en az bir maaş tutarında kredili mevduat hesabı açtıranlar için geçerli olduğunun bilinmesinde de fayda var.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*