Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankasından Gençlere Genç Bankkart

Ziraat bankasının öğrencilere yönelik 2 kartından Genç Bankkart ve Genç Kart tek bir kart üzerinde birleşti. Bu sayede kullanıcılarına hem alışverişi hem de bankamatik kartını tek kart üzerinden kullanma imkanı sunuyor. Bu karta sahip olduğunuzda yapmanız gereken tek işlem kullanırken alışveriş kartını veya bankamatik kartını seçmek olacaktır. Yani POS cihazı veya ATM üzerinden işlem yaparken size sunulan bu iki seçenekten birini seçmeniz gerekiyor.

Kimler Genç Bankkart Alabilir?

Kredi Yurtlar Kurumu’ndan ( KYK ) öğrenim kredisi yada burs alan öğrenciler için büyük kolaylık olan bu kart ile eğer hesabınızda para yoksa masrafsız ve faizsiz olarak 375 TL ye kadar ekstra alışveriş imkanı sunan harçlık avansı imkanına da sahip olabilirsiniz. Bu kolaylığı öğrenim kredisi veya bursun devam süre zarfınca kullanabilirsin. KYK’dan burs yada öğrenim kredi alan herkes Genç Bankkart ve Harçlık Avansına başvurabiliyor. Bunun için;

  • En yakın Ziraat Bankasına giderek veya ,
  • Cep telefonundan GENC BANKKART yazıp 4747’ye göndererek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz size SMS olarak gelecektir. Herhangi bir ek belge sunmana gerek yok. Ayrıca kartı teslim almak için de şubeye gitmene gerek kalmıyor ve istediğin adresten teslim alabiliyorsun.

Kredi Kartı Özelliğini Açma

Genç Bankkart alırken kredi kartı özelliğini açtırmak istiyorsanız kart başvurusu yaparken o esnada kredi kartı özelliği istediğinize dair de bir başvuruda bulunmanız yani bunu belirtmeniz gerekiyor. Başvurunuzdan sonra onay SMS’i gelip karınızı aldıktan sonra bu kart ile öncelikle ATM den bu kart ile şifreli bir işlem yapmanız gerekiyor. Daha sonra bu kartı tekrar ATM2 ye takarak ekranda gördüğünüz menüden kredi kartı seçeneğiniz seçmeniz gerekiyor. bu işlemlerden sonra almış olduğunuz kartın kredi kartı özelliğini açtırmış oluyorsunuz.

Alışveriş Yapma Özeliği

Kartınızın kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra artık kredi kartınızı hem bankamatik kart hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey alışveriş için POS cihazında işlem yaparken mağaza yetkilisine eğer onların cihazında bu iki seçenek çıkmıyorsa sizin özel olarak hangi kartı kullanmak istediğinizi belirtmek olacaktır.

Öğrenciyken tek bir kart üzerinden hem alışveriş yapma hem de bankamatik kartı olarak yararlanmak ve öğrenciliğin keyfini çıkartmak isteyenler için sunulan bu imkanların hepsi tek bir kartta yani Genç Bankkart’ta.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*