Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Mobil Bankacılığı

Katılım bankası halkasına katılan Ziraat Bankası artık yapılan tüm katılım bankası işlemlerinde mobil bankacılık kullanma imkanı sunuyor. İnternet olan herhangi bir yerden Katılım Mobil uygulamasını kullanabiliyorsunuz ve yapacağınız işlemlerin hiçbirinden ücret alınmıyor.

Katılım Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirdikten sonra anında hesap aç butonuna tıklayarak hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer halihazırda Ziraat Katılım Bankası’nda bir hesap sahibiyseniz öncelikle bir şubeye giderek internet şubesi başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Diğer yandan Ziraat Katılım Mobil uygulaması ile şunları yapabilirsiniz;

  • Ziraat Bankasına ait olan tüm dijital ve sosyal platformlara tek tık ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Sonrasında ise en yakın Ziraat Katılım bankasını bu uygulama üzerinden haritada görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sadece şubeleri değil ATM’leri de görüntüleyebilirsiniz.
  • Bankaya ait olan piyasa verilerini görebilir anlık alım satım işlemlerini Ziraat Katılım Mobil üzerinden yapabilirsiniz.
  • Katılım bankası hesabınıza yatıracağınız birikimlerinizin kar payı hesaplamasını yine mobil uygulamanız ile yapabilirsiniz.

Geliştirilen arayüz sayesinde sayfalar arasında dolaşmaya gerek kalmadan tek ekran üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca üç adım sloganı ile tüm işlemlerinizi 3 basit adım ile sonlandırmanızı sağlıyor. Uygulamayı Android işletim sistemleri için Google Play Store üzerinden IOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar için ise AppStore üzerinden indirebilirsiniz.

Ziraat Katılım Avantajları

Ziraat Bankası İslami usullere uygun bankacılık sistemine geçiş yaparak birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilerden aldığı mevduatları ticaret yaparak değerlendiriyor. Bu sayede hem faiz yerine kar payından faydalanılmış oluyor hem ülke ekonomisine yapılan ticaret ile katkıda bulunulmuş oluyor hem de istihdam oranlarının artması sağlanmış oluyor.

Mevduat hesabı açarak birikimlerini Ziraat Katılım Bankası’na yatıran kişiler faiz üzerinden elde edecekleri kazançtan daha az bir kazancı kabul etmiş oluyor. Ancak risk bu kadarla da kalmıyor ve banka yapılan ticaretin garantisini sunmadığı için karşılaşılan zarar durumunda zararı müşteri ile paylaşıyor. Bu durumda yaptığınız birikimler katlama ihtimaliniz olduğu gibi kaybetme riskini de kabul etmiş oluyorsunuz.

Katılım bankacılığı üzerinde değerlendirilen birikimlerin uzun vadede kayıp yaşattığı genellikle karşılaşılan bir durum değil. Eğer uzun vadeli bir değerlendirme düşünülüyor ise kısa vadeli zararlar uzun vadede birikimin katlanmasını sağlıyor.

Mobil uygulama sayesinde telefonunuz üzerinden normal Ziraat Bankası Mobil uygulaması gibi otomatik ödeme talimatı verebilir, kredi kartı borcu ödemesi yapabilir, altın alım satımı gerçekleştirebilir ve havale ile EFT gibi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hiçbir kısıtlaması olmayan Ziraat Katılım Mobil uygulaması sadece faizle kredi çekme ve faizli mevduat hesabı açma imkanı sunmuyor. Bu işlemlerden kredi çekmeyi Ziraat Katılım şubelerinden yapabilirsiniz ancak faizli mevduat hesabı Ziraat Katılım Bankası bünyesinde bulunmadığı için diğer Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mevduat Hesabına Müdahale İmkanı

Alanında uzman kişiler tarafından yönetilen mevduat hesabınız hangi alanlarda değerlendirilmesini istiyorsanız sadece o alanlarda yatırımın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece size göre değerlenecek olan bir sektör yada kazandıran bir iş ile yatırımlarınızı garanti altına almış oluyorsunuz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*