Vakıfbank kredisi

Vakıfbank’tan Yaza Özel Krediler

Vakıfbank yaz aylarının yaklaşması ile birlikte masrafları artan müşterileri için yaza özel krediler kampanyası başlattı. Bu kampanyaya göre özel faiz oranları ve vade seçenekleri ile taşıt, ihtiyaç hatta konut kredisi alınabiliyor.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Yaza özel olarak sunulan Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,29’dan başlıyor. Çekilen bu krediden kredinin binde 5’i kadar tahsis ücreti alınıyor. Eğer masrafsız olarak kredi çekmek istiyorsanız kredi faiz oranı %1,36 olarak karşınıza çıkıyor. Bu kredide ise kredi tahsis ücreti alınmıyor. Ayrıca 50 bin TL’ye kadar en fazla 36 ay vade imkanı ile ihtiyaç kredisi verilebiliyor. Bu tutar üzerinden örnek bir masraflı ve masrafsız kredi hesabı yaparsak detayları aşağıdaki gibi çıkıyor;

  • 50 bin TL 36 ay vadeli masraflı ihtiyaç kredisinde faiz oranı %1,29 olarak alınırsa aylık ödeme tutarı 1.822,10 TL olarak belirleniyor.
  • Diğer bir yandan ise yine aynı seçenekler ile masrafsız ihtiyaç kredisi seçilirse aylık faiz oranı %1,36 üzerinden taksit tutarı 1.847,60 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank Konut Kredisi

Konur kredisi çekmek isteyenler yaz aylarının gelmesiyle birlikte hareketlenmeye başladılar. Bu hareketlenmeye karşılık Vakıfbank yaza özel konut kredisi kampanyası başlattı. Bu kampanyaya göre 120 aya kadar konut kredisi çekilebiliyor. Ayrıca isteyen masrafsız isteyen de düşük faiz oranlı konut kredisi avantajlarından faydalanıyor. İki seçenek arasında oldukça belirgin farklılıklar olmamasına rağmen masraflı konut kredisinde çekilen tutarın binde 5 oranında tahsis ücreti alınıyor ve faiz oranı %1.10 olarak hesaplanıyor. Diğer seçenekte ise düşük faiz oranı olarak %1,09 olarak fırsat karşımıza çıkıyor. Örnek bir hesaplama yapılırsa;

  • 100 bin TL konut kredisini 120 aylık vadede masraflı seçeneği ile alınırsa masraf tutarı 800 TL olarak belirleniyor. Bu tutar yıllık bazda %14,2595 oranına denk geliyor.
  • Yine aynı şartlar altında masrafsız kredi seçeneği tercih edilirse yıllık bazda tahsis ücreti %14,2689 olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank sadece sıfır otomobillerde kullanılmak üzere yaza özel taşıt kredisi veriyor. Yine iki farklı seçenek olarak sunulan bu kredinin detayları ise şu şekilde;

  • Masraflı olarak tercih edilen yaza özel taşıt kredisinde faiz oranı %1,25 olarak belirleniyor.
  • Buna karşılık olarak masrafsız taşıt kredisinden faydalanmak isteyenler için bu faiz oranı %1,29 seviyelerine geliyor.

Ödeme seçenekleri olarak ise istenirse aylık eşit oranlarda ödeme yapılabilirken istenmesi halinde 3 ayda bir ödeme yapılabiliyor. Yada toplu ödeme alacağını düşünenler için ise son taksit balon ödemesi seçeneği ile ilk taksitler oldukça düşük son taksitler ise oldukça yüksek bir şekilde ödenebiliyor.

Tüm bu kredilerin masraflı ve masrafsız olarak sunulmasında yapılan hesaplara göre oldukça düşük ödeme farklılıkları çıkıyor. Ancak banka müşterilerinin masrafsız kredileri tercih etmesindeki amaç ilk kredi alımı zamanında alınacak olan tahsis ve diğer masraflar toplam kredi üzerinden düşüyor olması olarak biliniyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*