Avukatta Olan Banka Kredi Borcunu Taksitlendirme

Banka kredi ve kredi kartı borçları ödenmediğinde hukuk bürolarına ve akabinde icra ile tahsile kadar giden bir süreç izler. Kullanılan kredi ürünleri yasal süreleri tamamlandığından yani banka sizden alacağını tahsil edemeyince yasal takibe ardından bankanın hukuk işlerine bakan hukuk bürosu yani avukatlara borcun takibi için devreder.

Banka borçlarının icraya gidiş süreçlerini zaten bu yazımızı okuyorsanız bizatihi yaşayarak öğrenmişsiniz bizde size bu süreçten sonra nasıl bir yol izleyeceğinizi borcun ödenmesi veya avukat ile anlaşma yolunun olup olmadığı, icrada veya avukatta olan banka borcunun yeniden taksitlendirme yapılandırma veya bir ödeme planına dahil olabilir mi izah etmeye çalışalım.

Şimdi banka borcunu ödeme olanağınız olmadı banka defalarca aradı hatta yapılandırma dahi yaptınız ama yinede ödeme olanağınız olmadı ve en sonunda borcunuz avukata devredildi ve İcra Müdürlüğünden tarafınıza borcun ödemesi için yazı geldi. Bu durumda zaten maaşınız var ise icra kesinlikle gelecektir ve 1/4 oranında yasal zorunluluk olarak kesilecektir. Maaşta başka icra var ise sırata girip bekleyecektir. Yine Adına kayıtlı araba, ev yada arsa var ise yine onlara satılamaz şerhi düşülecektir.

Burada aklımızdan çıkarmamız gereken husus avukatta olsa bir şekilde borcun taksili gerçekleştirmek ister o yüzden sizinde yapıcı olmanız daha sağlıklı bir planlama sunulmasına yardımcı olacaktır. örneğin maaşınız yok belkide küçükte olsa bir arabanız var satma durumu da yok o zaman avukat ile mutlaka irtibat kurum hatta hukuk bürosu yakınsa bizzat gidin ve borcu ödeye gönüllü olduğunuzu elinizde bulunan imkanları veya ödeyebileceğiz aylık tutarı iletin kısaca avukata iyi niyetinizi ve borcu bi şekilde ödeyeceğinize ika ederseniz size mutlaka taksit olanağı sunacaklardır.

Ancak dikkat etmeniz gereken husus konun bir pazarlık olduğunu unutmayın mesela avukat size icra gelir evinize geliriz eşyalarınızı toplarız, işte ödeme taahhüdü verin (burada önemli husus sakın ve sakın ödeyemeyeceğiniz taahhüdü vermeyin) eğer aylık düzenli ödeyeceğinize inanıyorsanız verin yine taksitlendirme yapılırsa sabit taksitli yapın veya talep edin. Yine maaşımız var ve icra var ise makul bir tutarda maaşınıza muvafakat vermek suretiyle en azından azda olsa düzenli kesilmesi sağlayabilirsiniz.

Üzerinize kayıtlı bulunan taşınır ve taşınmazlara yada aracınıza rehin konulduysa yukarıda izah edilen şekilde borç ödeme konusu görüşülürse ve yine hukuk bürosu alacağı tahsile ikna olursa satışa çıkarma gibi bir tehlikeyi de ortadan kaldırmış olursunuz.

Unutmayın borcu ödemek istiyorsanız bu yolu mutlaka değerlendirin hukuk bürosu ile irtibatta kalın vaad verin mesela 3-5 ay ödeyemem ama işte şu şekil kapatacam, yada bana 3 ay müsaade edin şu şekil çözecem gibi çözüm odaklı yaklaşın ki onlarda size karşı yapıcı olsun ve size gerçekten bir öneri ve taksit olanağı sunabilsin.

Aklınıza takılan sorularınızı yorumlara bakarak bulabilirsiniz yok ise yorum olarak iletiniz cevaplamaya çalışalım yine yazı altında bulunan yorumlar ve cevapları da inceleyebilirsiniz.Avukatta Olan Banka Kredi Borcunu Taksitlendirme Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. çağdaş dedi ki:

  merhaba bankaya olan 10 bin tl kredi borcum avukatta maaşımı bankadan almıyorum ancak kullandığım bır banka hesabım var o hesaba bloke gelırmı. oturdugumuz ev kıra ve babamın evınde kalıyorum

 2. orhan dedi ki:

  Hocam merhaba iş bankasına 2500 kredi kartı 1500 de esnek hesaptan avukata düştüm eve icra gelecek diyor birkaç oyaladım ama çalışmıyorum üzerime hiçbir şey yok icra gelse eve TV var 146 ekran bunu alırmı tek eşyaları almıyor diye biliyorum

 3. Gökhan dedi ki:

  Hocam iyi günler. Benim toplam 32 bin borcum var. Maasımda baska borctan dolayı icra var. 32 bin olan borcum icra icin sıraya girecek yani ikinci icra olarak bekkeyecek. Bu borc yani 32 bin olan avukatlık ve icralık olursa ne kadar olur. Ayrıca maasımda ikinci icra dosyası olarak 3 sene bekliyecek her sene ayrıca bir faiz gelirmi. 3 sene sonra borc ne kadar olur. Tesekkurler.

  1. Süleyman dedi ki:

   Borç faizi işleyeceği aşikar aslında maaşınızdan başka bir geliriniz malınız mülkünüz yok ise bekleyecek tabi ödeme gününe kadar artacak ama alacağını tahsilde umudunu keserse ve süreç 3-5 sen olursa avukat size indirim hatta anaparayı ödeyin vs teklifi sunabilir 3 yılda %65 gibi bir oranda artışı rahat olur.

 4. Ferda dedi ki:

  Merhaba 8000 bin civarı avukat takibinde kredi kartı borcum var fakat burda çalışan kişi taksit yapılmadığını ve borcun tamamını odememi istiyor aksi taktirde evime haciz gondereceklerini söylediler.
  Birinci sorum avukat büroları en fazla kaç taksit yapabiliyor.
  İkinci sorum ise yasal faiz oranı en fazla ne kadar.

  1. Süleyman dedi ki:

   Yasal faiz oranı yıllık %28 civarı olması lazım net olarak bilmiyoruz taksit yapabilirler isterlerse eve gelme konusu ise eşyaları haczetmekten ziyade baskı için gelirler ama çokta alabilecekleri bir şey yok onun için peşin ödeme imkanınızın olmadığı konusunda ısrarcı olun. Yani aylık işte 500 öderim fazlası mümkün değil eve gelecekseniz de gelin eşyam kısıtlı zaten yasal olarak temel yaşam malzemelerini ikincisi yok ise hacze konu edemezler.

 5. MUSTAFA dedi ki:

  Merhabalar. Benim ing banktan kullandığım ihtiyaç kredisi var ve beni arayıp yarın şu saate kadar bu tutarı ödemezseniz evinize icra gidilecek dedi ev benim üstüme değil ama ailemle oturuyorum ve kendilerine taksite böldürüp ödüyebileceğimi söyledim kabul etmediler yarın şu saate kadar ödeyin dediler ne yapmam lazım
  teşekkür ederim

  1. Süleyman dedi ki:

   Öncelikle ararlar sa evin kendinize ait olmadığını aileniz ile birlikte kaldığınızı eşyaların tamamının ailenize ait olduğu belirtin taksit harici ödeme olanağınızın olmadığı söyleyin. olaki icra gelirse de eve aileniz eşyaların kendilerine ait olduğunu beyan etmeleri gerekir. gelen icra memuruna itiraz edecekler ama gelme durumu zayıf.

 6. HASAN dedi ki:

  Merhaba, 3 bankaya hacizli borçum var ve avukatla anlaştım düzenli olarak ödemekteyim planlamaya göre 12 ay da bitecek borçlarım bittikden sonra faizlerde fazlalık beyan edip avukat bürolarını mahkemeye versem haklı çıkma olasılığım var mı ? var ise kazanırsam sonuçunda ne kazanırım ? Teşekkürler..

  1. Süleyman dedi ki:

   Dava acma hakkını her zaman var her ne kadar icraya da düşse yasal faiz sınırları vardır bunu iyi hesaplayın ona göre açabilirsiniz.

 7. alper dedi ki:

  MERHABA AVUKAT BEY ben 86 bin kredi çekmiştim belli dönem ödedim ama sonra aksadı avukata düştü. şu an toplam borç 85 bin avukat masraflarla 95 bin diyor. yapılandırmak istediğimi söyledim 36 AY TAKSİTLENİR O ZAman söyledikleri ramak toplam 115 bin oluyor. zaten daha önce ilk kredi ödeme zamanlarında 20 bin üstü ödemiştim toplamda 50 bin faiz ödemiş olacağım. üzerime taşınır taşınmaz hic bir mal kayıtlı değil sadece maaşım var ne yapabilirim bu tutar cok yüksek üstelik 3200 ayda isteniyor ki bunu ödeyemem 48 ay olursa da buy sefer borç 130 binlere yaklaşıyor ne yapmalıyım

  1. Süleyman dedi ki:

   Bu tür borçlarda vade olayında faiz oldukça yüksek olur ancak toplu bir ödeme yapılması halinde faizden indirim alabilirsiniz. Örneğin anapara borcunuz 50 Bin olsun burada avukata 20-30 bin nakit akışı sağlarsanız ciddi şekilde faiz yükünden kurtulursunuz. Yine maden malınız mülkünüz yok maaşınızdan 1/4 oranında kesilmesini yani yasal yoldan tahsil yapsın zaten sonu gelmez bir borç olur zamanla size indirim teklifleri gelecektir. tabi bu arada para temini yapmanız gerekir. zaten 3200 tl aylık döeme yapmanız mümkün değil kendi mecrasına bırakın maaşınızdan 1/4 kessin siz şimdi bir taahhüt felan imzalamayın yeter

 8. T.b dedi ki:

  Günaydın iyi günler admin ben 35 bin tl kredi kartı ile borçlandım ve bunun 12 tl sini avukata düşmeden ödedim sonrasında avukata düştüm avukat beni aradı kendisi ile telefonda görüştük 10500 tl peşinat yatırarak bana 12 ay taksit yaptı borcumu ve ödeme günlerini kendi belirledi o tarihte ödeme güçlüğü çekeceğimi belirtmeme rağmen kabul ediyorsanız bu şekil olur etmiyorsanız icra işlemi devam eder dedi ve her ayın 12 sine gün verdi bu borcu 6 aydır yeri geldi dedikleri gün ödedim her ay 2210 tl yeri geldi 3 gün aksatarak ödeme yaptım enson 6 inci taksidim dün ödedim buna ragmen tasidimi bozduğu bugün için icraya geleceklerini söyledi bu mümkün mü sizce

  1. Süleyman dedi ki:

   Gelmezler muhtemelen sadece kuru tehdit zaten borcu bir şekilde tahsil ediyor bir daha ararsa gel arkadaşım de gelirsen bende taksitleri ödemem evde ki eşyalar senin olsun de 🙂 en azından ben bu blöfü yapardım sizi bilmem.

 9. Halil dedi ki:

  Bide pesinat gerekiyomu yapilandrma icin

 10. Halil dedi ki:

  Benim vakıfbanka kredi ve kredi karti avukatlik oldu 2014 yilinda bazı nedenlerden dolayi odeyemedim simdi askerde uzman cavusum maasi vakifbanktan aliyorum herhangi bir kesinti olmadi dosya avukatta malatyada ben sirnaktayim burdaki vakifbanka gitsem yapilandirma yaparlarmi bi de borc kapatma kredisi avukatlik olmussak verirlermi maasim vakifbankta

  1. Süleyman dedi ki:

   Bunu banka şubeniz ile görüşün muhtemelen yardımcı olurlar. Peşinat konusu bankanın bileceği iş yada banak sizi direk avukata yönlendirebilir.

 11. ebru dedi ki:

  Merhaba bizimde icralık bir borcumuz var. Avukat 30.000 tl yi hemen istiyor ve hiç bir şekilde taksitlendirme yapmıyor bu yasal mı peki ne yapa biliriz? Üzerimize ev var o da hacizli bu borçtan dolayı avukat 1-2 seneye evi alırız diyor ödeme yapmazsanız. Bilgilendirmenizi rica ederim.

  1. Süleyman dedi ki:

   Aslında paranın tamamını siteme hakları var maalesef evinizde icra var ise ve ilk icra borcu çok ise satış o kadar kolay olmayacaktır. eğer tek icra bu olmuş olsaydı satışı kolay olacaktı tabi ilk icradan ne kadar borç var o önemli. Size tavsiyemiz biraz nakit ayarlayın ve avukatın bürosunu bizzat ziyaret edin görüşün. Evin satışa çıkartılması pekala mümkün ama ilk öncelik ilk icra koyanındır yani ev satılır ilk icranın borcu ödenir ondan sonra kalanı bu avukat alır.

 12. Oguz dedi ki:

  Merhaba dayım engelli kredi çekti Akbank’ta yani öbür dayım kendine kullanmmis oldu 7-8 ay düzenli ödendi sonra da ödenmesi avukata düştü bizzat ben kendim gittim dayımın boruç ile ilgili mahuvakat yazısı vereyim dayımın emekli maaşı 1 bin TL her ay düşün yok olmaz dedi bende tamam borç benim olmama rağmen oduyecen dedim şu zaman bu kadar su zaman bu kadar oduyecen diye sayımında babadan kalma evi var avukat kalktı varis diye ben evi satışa çıkardım dayimlarına sorradar haberi oldu ki dayim lâ herhangi bir irtibata geçmedi sadece benim lafımà bakaraktan evi haciz çıkardı 10 bin borç için yanlız ev anneanneim üzerine sayımda annesi ile kalıyor bunun için ne yapmam gerekir avukata gidiyorum avukat 2-3 aylık oduyeceksiniz zaten 2 aya kadar ev satılığà çıkıyor diyo icra dairesine gitsem konuşsam bsy olur mu avukatta dayımın maaşından düşün diyorum yok diyor dusemem 12-13 ay sizi mi bekliyecez diyo

  1. Süleyman dedi ki:

   Evin satışı o kadar kolay değil aslında olayı tam anlamadım ama bir kaç kısa bilgi vereyim. Öncelikle ev kimin üstüne o önemli borç anneannenizin üstüne ise dayınızın borcu bağlamaz o evi nasıl satışa çıkartacakmış bende merak ettim aynı evde kalması dayınızı eve ortak yapmaz diyelim ki varis olarak yürüdü yine bir çok ortağı olan evi satışa çıkartsa da kimse olmaz merak etmeyin tabi tam bilemiyorum ama evin satışa çıkartıldığına dair veya tapuda haciz şerhi düşülmüş mü? yoksa avukat size feyk mi atıyor. Yine anneannenizin dayınızın vasi si olması da sorun olmaz gibi. Birde dayınızn yasal vasisi var mı kim krediyi dayınız almış ama kim çektirmiş yasal olarak o zaman bir daha bakmak lazım bu bilgiler ışığında.

   1. Oguz dedi ki:

    Böle söyleyeyim efendim engelli dayım üzerine 10 bin TL kredi çekildi başkası tarafından Borç ödenmiş belli kısma kadar gerisi odenmemiş ve icraya düştü ev Dedemin üzerine dedem de vefat etti suan için avukatta evi saticaz borcu odemezsEnix bizde her ay maaşından düşün onu da kabul etmiyorlar bana her ay 3 bin TL gibi bir tutar oduyeceksiniz diyo yoksa evi satarım diyo anlasma yoluna gitmiyor engelli olan dayımın imza yetkisi de abi sinde oda gidip imza atalım her ay maaşından düşsün avukatta 5 kardes olan kişilere evin satışı ile ilgili tebligayt göndermiş bu durum sonucunda ne yapabiliriz bir türlü anlasamiyoruz şuana kadar 2 bin TL yakın ödeme yaptık çeken kişide oduyemem diyo evin satışını yapabilirler mi engelli dayım anneannemle birlikte yaşıyor evde rahmetli dedem üzerine hatta eve icra memurları göndermiş ler tutanak tutturucaz diye yani her ay maaşından 4/1 kesilse olmuyor mu avukat dava sonuçlanır evi satariz diyo borçta 10 bin TL yi 18 bintl ye çıkarmış

 13. Mehmet savaş dedi ki:

  Mrb benim 3 bankayakredi karti borcum icralik oldu ben assubayliga gidecem ben gitmeden ayligima haciz koymamalari icin gitmeden hepsiyle gorussem taksite boldurup ilk taksitlerini yatrsam ayligima haciz koyarlarmi nasil bi yol izlemem lazim sikinti olmasin diye meslekte . neler yapabilirim

  1. Süleyman dedi ki:

   Aylığınıza icra konmaması için genelde yardımcı olmazlar en kötü ihtimal ile sizden taahhüt vermenizi isterler belki o şartla kabul edebilirler.

 14. Ümit dedi ki:

  Selamün aleyküm 8 binle avukata gitti başlarda düzenli ödedim sonra maaş haczi aldım düzenli ödeniyor şu an icra ile birlikte 4710 borcum var bu şekilde yatırırsam toplamda 12 binin üzerinde ödeme yapmış olucam. Toplu ödemede indirim istiyorum maaş hacizli olduğumdan mümkün olmadığı söyleniyor sizce yapmam gereken…

  1. Süleyman dedi ki:

   Ayak yapıyorlar nasılsa tıkır tıkır kesiliyor maaştan size tavsiyem dosyanızın bulunduğu icra müdürlüğüne gidin ve dosyayı kapatacağınızı söyleyin ve kapatın nakit paranız var ise.

 15. Kazim dedi ki:

  Merhabalar

  Kredi icrasi ana para uzerinden mi yoksa toplam borc uzerinden mi gelir teşekkürler,
  cevap:
  toplam borç üzerinden olur

 16. Elif dedi ki:

  Avukat bey eşim 2016 nisan ayında 10 bin tl ihtiyaç kresisi çekti 15 bin geri çedememiz vardı düzenli bi şekilde 12 ay ödedik 6 ay ödemedik icralık olduk eşim bugün avukatlarla görüştü borç 18 bin tl oldu çektiğimiz krediden çok daha fazlasını istyolar bizden 1 senede ödemişöiğimiz var her ay 450 tl ödedik bu para çok içimi acıttı bize önereceğiniz bişey varmı 18 bin tl çok ağır bizim için eşim 2000 tl alıyor üstümüze ait hiç bişeyimiz yok ne ev ne araç ne yapmalıyız

  1. admin dedi ki:

   O hesapta bir sıkıntı var olması mümkün değil ola ki size icra müdürlüğünden bir ödeme emri gelir ise incelin ve tutara itiraz edin. öncelikle banka tarafında takibe düşen tutarı öğrenin %20 fazlası ile icraya düşer vekalet ve icra masrafı yinede 18 bin olmaz.

 17. Fikret dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benimde sorum şu olacak bir bankadan 3 icralık borcum var ve bir diğer bankadan da 5 adet toplamda iki banka 80 veya 90 bin civarında küçük bir esnafım evim dükkanım kira bu hacizleri bir bir taksitle ödeyebilirmiyim yoksa hepsi birdenmi ödenmeli yani sıkıntıdayım bide icralık borca taksit yapıyorlarmı
  cevap:
  takibe düşen borçllar müeccel olduğundan tüm alacak bir anda istenir ve üstüne faiz eklenir bunu avukatla görüşmeniz gerekir ve bir ödeme planı isteyin yada borçlarınızı öncelik sırasına koyun ve ödeyin. Sonuç olarak hepsi birden ödenmesi gerekir kısaca alacaklılar hepsini ödemenizi isteyeceklerdir.

  Eve icra gelme iş yerine icra gelme olayı vardır gelebilirler ancak ev icraları sadece borçluya baskı için gelinen bir hal almıştır. kendinize ait işyeriniz varsa orayada gelebilirler. size düşen avukatın bürosuna bizzat gidin ve görüşün.

  1. Fikret dedi ki:

   Birde üzerimde icra varken ve ben bunu ödüyorken diğer icra evime hacize gelirmi

 18. gundogdu dedi ki:

  avukatda kredi borçlarına da taksit yapıyorlarmı ne kadar vade yaparlar acaba benim borcum 28bin TL kac taksit yaparlar cevap yazarsanız sevinirim
  cevap:
  Taksit pekala mümkün ama taahhüt isteyeceklerdir sizden ödeme gücünüz yok vermeyin ama siz görüşün genelde makul tekliflere avukatlar açıktır. tavsiyemiz bürosunua gidin görüşün. vade konusu aslında vadeden ziyade sizin teklif edeceğiniz bir taksit tutarı belirleyin teklif edin derdinizi anlatın gücüm bu deyin.. mesela aylık 700 öderim gibi..
 19. gundogdu dedi ki:

  benim maaşım var bana hacız gelirse evimdeki eşyaları götürüler mi bana biraz yardımcı olurmusunuz
  cevap:
  maaş haciz olursa genelde ev hacizleri pek düşünülmez gelme ihtimali zayıf

 20. gundogdu dedi ki:

  benim başka bor larım da var avukatan 5 ay süre istesem. 5 ay sonra aylık taksit taksıt ode sem kabul ederlermi sizinde rahatsız ediyorum kusura bakmayın
  cevap:
  Bunu bizzat avukatlık bürosuna giderek görüşün durumunuzu izah edim telefonla değil

 21. gundogdu dedi ki:

  kolay gelsin bana yatan icra dairesinden 1030 TL bi para var bunu avukata teminat olarak göstersem bunu kabul ederlermi borcum 28bin TL maaşım ma haciz gelirim cevap yazarsanız sevinirim
  cevap:
  avukata teklif edin.

 22. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar babamın ykb ye 28000 borcu vardı. Babam geçen sene öldü. Avukatı aradım borcu ben öndeyim dedim fakat avukat borcun 37000 TL olduğunu söyledi. Avukat faiz indirimi ne gidemez mi. Ödemeyi peşin hepsini kapatacağım ana para 28000.borç rahmetli babamın
  cevap:
  Borç size yani yasal varislere intikal etmiş muhtemelen avukat biraz daha uzlaşmaz olacaktır ancak bunu avukatın bizzat bürosuna giderek görüşün an borç 28000 TL ise 37 bin olması bir yılda vekalet masraf vs normal görünmekte.

  1. Ahmet dedi ki:

   Diğer bankalar faiz indirimi yaptı komple silindi neden ykb silmiyor biraz daha beklesem avukat uzlaşma yoluna gider mi hocam. Yada BDDK arasam bimer yazsam faiz indirimi olur mu. Ana para 28000 ben 300000 verim dosya kapansın dedim. Her banka kabul etti bunlarda eder mi

   1. admin dedi ki:

    Edebilirler bunu teklif edin öncelikle avukatın buna yetkisi var.

    1. Ahmet dedi ki:

     Teklif ettim hocam alın 30 u kapatalım bitsin borç benlm değil babamın ödeme niyeti ile geldim iyi niyetli olarak yaklaştım her banka indirdi siz de neden böyle dedim. Bizim sistem böyle dedi

     1. admin dedi ki:

      Sistemden ziyade sizin zayıf tarafınızı görmüş borç size intikal ettiği için birde reddi miras yapabilme durumunuzun ortadan kalktığını bildiği için avukatın eli rahat siz genede 1-2 daha teklif edin fazla.

     2. Ahmet dedi ki:

      Bimer e yazdık bakalım hayırlısı inşalalh faiz indirimi gelir. İşin garibi borcu kabul ediyorum faizi etmiyorum milletin ana parasını silerken benim faiz silinmiyor. Param var diye mağdurum. Keşke hiç bir mal varlığım olmasa idi o zaman pazarlık payı olurdu

 23. Metın dedi ki:

  Merhaba admin bey. Hsbc bankasından 2500 tl bir kart borcum vardı. zamanında ödeyemedim ve avukatlık oldum. Yüksel hukuk bürosundan arandım ve o gün ödeme yapmazsam icraya gideceğim söylendi. O gün ödeme yapamadım ve başka şansım olmadığını söylediler. Bugün tekrar aradılar ve kapanışın son günü şu saate kadar ödermisiniz dediler. Ödeyemem dedim. O zaman dosya bizden çıktı yarın ikamet adresinize geliyorlar dediler. Yarın gelince direk eşya hacizimi yaparlar ne olur durum yardımcı olurmusunuz
  cevap:
  Avukatlık ne zaman oldunuz icra müdürlüğünden size ödeme emri geldimi eğer icra müdürlüğünden size gelen herhangi bir karar var mı onu belirtirseniz yardımcı olabiliriz eğer icraya yeni düşmüş ise e-devletten bakın karar ne zaman çıkmış yasal adresinize ödeme emri gelmeden ve size tebliğ edilemeden icraya eve gelemezler yok halen ödeme emri gelmediyse 2500 tl olan borcunuza itiraz edin onlar düşünüsün vekalet ve icra masraflarını kabule etmeyin konuya ilişkin ayrıntılı yazımız: 3300 TL Altı Borçlara İcra Takibi ve İtiraz Durumu

  1. Metın dedi ki:

   Şimdi e devletten baktım 12 eylülde dava açılmış 1 ay olmuş ama bana icradan kağıt vb gelmedi
   cevap:
   İcra müdürlüğünden yasal adresinize ödeme emri gelmiş olabilir yada daha gönderilmemiş olabilir bunu muhtarlığınıza bir sorun gelen bişey var mı yada mümkünse ilgili icra müdürlüğüne gidin

 24. Muhammet dedi ki:

  Merhabalar bende bankadan kredı cektım ama odeyemedım tahatdud yaptık 1500 tl odemelı bır süre odedıkten sonra ıslerım kotu gıttı ve 3 ay odeyemedım mahkeme oldu gıdemedım sızce ne yapmm gerekıyor.
  cevap:
  Avukat ile görüşün hakkınızda karar çıkartılırsa ve size tebliğ edilirse hakkınızda yakalama kararı çıkartılır ve hapse girersiniz caza ertele vs hakkınız yok. avukatla mutlaka görüşün.

 25. Murat dedi ki:

  Yasal takibe düşen kart borcumu yapılandırdıK ,lakin hukuk bürosu yatırmam gereken taksitlerin kendilerine ait bir hesaba yatırmam gerektiğini ve taksitleri bankaya kendilerinin yatıracağını söyledi sizce bu normal bişeymi yoksa taksitleri kendi hesabımdan mı ödemem gerekiyor.
  cevap:
  evet hukuk bürosuna yatırmanızda sakınca yoktur.

 26. gundogdu dedi ki:

  kredi borcum 28bin TL avukatlık oldum bu rakam ne kadar olur bana en fazla kaca cıkar cevap yazarsanız sevinirim
  cevap:
  bankada kalan borcunuz bu ise %20 temerrüt ekleyiniz ve avukat vekalet faiz derken 40 bini bulur.

 27. Mücella dedi ki:

  Garanti bankasina 20 milyar borç var yapılandırma yptirdim 1ay yatirmadim avukata düştü maasagidaki haciz eve icra ve hapis var diyorlar ne yapmam gerekiyor cevap bekliyorum
  cevap:
  hapis olmaz maaşınıza icra gelir ve kesilir ev icrası genelde maaşı olanda tevessül edilen bir durum değildir. hapse girmeniz için taahhüt verip ödemem durumunda söz konusu olabilir. taahhüt vermeyin maaşınzıdan kessinler eve gelmezler

 28. Cevdet dedi ki:

  Merhabalar kredi kartımı 1 ay geçiktirdim avukat ihtarname yollamış işyerine bir ay içinde borcunu öde diye. Erken değilmi sizce
  cevap:
  adı üstünde ihtarname hatırlatma sıkıntı olmaz.. bir ay gecikmeden

 29. Murat dedi ki:

  Avukata düşen kart borcumun taksitlerini hukuk bürosu kendilerine ait hesap numarasına yatırmam istiyor bu normal midir?

 30. gundogdu dedi ki:

  kusura bakmayın sizinde rahatsız ediyorum asgari ücretle c alışıyorum benim borcum 28bim TL Şimdi bana hacız gelse benden ne kesecekler bide beni işten atarlardı ozel sektörde calısıyor hacız geldi diyişten atarlarmı
  cevap:
  İşten atılma konusu muallak ama atmayabilirler neden atsınlar maaşınızdan aile yardımı ve çocuk parası kesildikten sonra 1/4 oranı kesilir. bundan fazla kesemezler.

 31. gundogdu dedi ki:

  benim 28bin TL borcum var takipteyim bugun avukata gidecek ben maaşlı calışan biriyim benim maaşına hacız gelmeden taksıtlendirebilirmiyim.
  Cevap:
  büyük ihtimal maaşınıza icra gelecektir gelmemesi için avukata ciddi bir güvence veya teminat vermeniz gerekir yada sizden ödeme taahhüdü ister. %99 maaşınıza icra konur

  1. gundogdu dedi ki:

   kusura bakmayın bugun avukata gidecek olan borcumu 28bin TL aylık 400 TL odeyeceme tahakkuk versem kabul ederlermi cevap yazarsanız sevınırim

   cevap:
   aylık 400 TL mümkün değil kabul etmezler hani siz borcun yarısını peşin ödersiniz de o zaman kabul edilebilir olur du ama mümkün olmaz gibi kabul görmeyecektir teklifiniz.

 32. Ufuk dedi ki:

  Avukatlık olan 9 bin tl borcum12 ay taksitle 12 bin tl oldu avukatlık burosunda uzlasarak aylık 1000 tl taksille tahahhüt yaptık7 ay düzenli ödedim sonrasında 3 ay ödeyemedim ve polis tarafından bi çevirmede alıkoyuldum. Sonra 14 bin tl ödeyerek çıkabildim. Burda bi yanlıslık varmı normalde kalan borcumu yada kalan anaparayı ödeyerek çıkma olasılığım varmıydı? Bi hak talep edebilirmiyim?

  1. admin dedi ki:

   Ödediğiniz 7 bin tl üstüne mi 14 bin ödediniz yoksa toplamda 14 bin ise dava masrafları vekalet vs normal gibi.

   1. Ufuk dedi ki:

    Ödediğimizin üzerine 14 bin ödedik. Ve 3 ay ödemedik diye bu olurmu?

   2. Ufuk dedi ki:

    Yani 7 bin artı 14 bin toplam 21 bin. Ödediklerimizin silindiğini söylediler avukatlar

    1. admin dedi ki:

     Biraz fazla alınmış gibi bunun için ilgili icra dairesi fazla tahsilat yapıldığı veya avukata elden yapılan ödemelerin icra dosyasına yansıtılmadı ve bu neden fazla tahsilat yapıldığı bahisle bir itiraz dilekçesini ilgili icra dosyanıza verebilirsiniz yapılan tüm ödemelerin makbuzunu temin etmeniz şartı ile sizden baya baya fazla almışlar.

 33. Okan dedi ki:

  Merhaba, bir sorum olacak izninizle. Örneğin 20 bin tl kredi çektim. Geri ödeme toplamı 28 bin. Şimdi yapılandırmaya gitmek zorundayım. O dönemki faiz 1.89 du. Şimdi ise 1.49. Hakkımı savunabilmek adına size danışıyorum. Geri ödeme toplamı olan 28 bin tl lik tutar üstünden mi değerlendirelecek acaba yapılandırma? Veya şu anki faiz oranı mı hesaba katılacak? Ya da yapılandırma yapılırken yeniden kredi çekiliyormuş muamelesi mi görüyor örnek verdiğim gibi 20 bin tl lik tutar? Teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Hayır yapılandırma tarihi itibarı ile kalan borç tutarı üzerinden yapılır ödediğiniz taksitler düşer ama ilk taksitler faiz borcu ağırlıklı olduğundan indirim az olur

 34. Murat kaya dedi ki:

  Geçen yil bankayla sorunum vardi.borcumu yapilandirip adliyede imza attim. Simdi maasima baska bir yerden haciz geldi odeme zorlugu cekiyorum adliyede aylik 600 olqrak oduceme imza attim ve yaklasik 1 yildir oduyorum simdi o tutari 400 olarak odesem sorun olurmu ??? Lutfen cevap dleirmek üzereyim

  1. admin dedi ki:

   Anladığım kadarı ile taahhüt vermişsiniz değil 400 599 TL dahi yatırsanız avukat isterse taahhüdü ihlal davası açabilir ve sonu hapse kadar yolu olan bir olay bu yüzden onu aksatmayın derim.

 35. ahmet dedi ki:

  3 yıldır düzenli olarak bir iş yerinde sigortalı çalışmaktayım. Maaşım bankaya yatıyor. 2 bankaya çeşitli borçlarım var (kredi , kredi kartı , ek hesap) bunlardan şimdilik vakıfbank ile sorunum var taksitleri ödeyemedim ve avukata devredildi borcum. Avukat ile geçen ay konuştuk ve borcu taksitlendirdi ilk taksidini ödedim ama bu ay taksidi ödeyemeyecegim. Avukat bu konuda katı davranıyor ödemezsem icra için yaşadığım eve (ailemin evi benim herhangi mal varlığım bulunmamakta) geleceklerini söylüyor. Bana daha önce icra dairesinden ödeme emri gelmedi sadece bankanın ihtar mektubu gelmişti. Sorunum şu annem tansiyon ve panik atak hastası. Eve en ufak borç kagıdı bile geldiğinde hastalanıyor. Avukatın dediği gibi eve icra için gelirler mi ? Yoksa direk maaşıma mı haciz konulur ?(ben avukata direk maaşıma haciz başlatmalarını istemiştim ileride ödemede güçlük çekebilecegimi belirtmiştim ) Ben eve kağıt ihtar vs. gelmemesi için ikametimi başka arkadaşımın yanına aldırsam sorun olur mu ? Ben evime kağıtların icra memurlarının gelmesini istemiyorum borç benim borcum borcuma sadığım sadece önümüzdeki 1-2 ay sıkıntılı bir süreçten geçecegim sonrasında çift taksit bile ödeyebilirim ama bunu avukata anlatamıyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

  1. admin dedi ki:

   maaşınıza icra gelir eve gelmeleri çok beklenen bir durum değil genelde avukatların ulaşamadığı maaşı olmayan kişilerin evlerine gelirler adres kaydınızı başka yere alırsanız icra yeni adresinize gelir Aile evine icra durumu pek olası değildir zaten olursa da itiraza açık bir durum. gecikme durumuna ise zaten maaşınıza icra gelecektir beklemekten başka çaresi yok aslında avukatın bir ay idare eder gibi.

 36. Ebru dedi ki:

  Benim 101 gün gecikmis garanti bankasına kredi borcum var ihtarname geldi ayrıca yeni maaş almaya başladım garanti den avukat salı günü arayacakmis beni sizce avukat taksit yapar mi ben her ay maaşımdan 500 tl kesilmesine razıyım toplamda 3 bin lira kadar borcum var zaten sizce hemen mi haciz gelir yoksa avukat insiyatif gösterir mi

  1. admin dedi ki:

   Avukata durumu izah edin aylık 500 makul ir tutar olaki icra gelirse 3600 TL altı borçlara itiraz edin.. Avukat işi yokuşa sürerse ve size icra yollarım eve gelirim derse sizde 3600 TL altı borçlara itiraz hakkınızın olduğunu şayet bir ödeme emri gelirse itiraz edeceğinizi belirtin..

   1. Orhan dedi ki:

    Kolay gelsinadminbe y. Ben bi kredi cekmistim durumum olmadigi icinde odeyemedim bi kismini 7450 lira felan kalmisti avukata dustu dosyam avukat aradi cok kaba davrandi saydi sayistirdi tehdit etti beni tehditmi ediyorsun dedim intiharlik duruma getirdi telefondada soyledim bunu taksitlendirin diyorum 15 bin getirin diyor bankayi ariyorum bizden cikti avukatta diyor avukat getir parayi diyor ne yapacagimi bilmiyorum malim mulkum hicbiseyim yok oduyeyim diyorum 8157. Faizli fiyati suan ama avukata gitgi icin 15 bin iatiyir suratima kapatiyor sayiyor sayistiriyor

    1. admin dedi ki:

     Malınız mülkünüz yok ise sizde ciddiye almayın en fazla eve gelirler eşyaları yazar giderler maden ödeme imnkanı vermiyor siz aramayın artık sizi aramalarını bekleyin ve durumum yok dersiniz isterseniz taksitle öderim yoksa mümkün değil dersiniz. Ola ki eve icra için gelir ler ise sakın taahhüt felan imzalamayın. onlar düşünsün korkmanız da gerek yok hapse girme vb durum söz konusu değildir siz ödeme taahhüdü vermeyin yeter yazılı olarak. Siz borcu belli bir süre ödemeyin 1-2 yıl o zaman kuzu kuzu indirim de yaparlar teklifte sunarlar. ama üstünüzde ev araba maaş yok ise .

     1. Orhan dedi ki:

      Abim bana kefil. 10 binlik kredime aviminse kadro alma ihtimali var maasli calisiyor bunlarda onu goz onune alip 15 bin getirin kaldiralim abi den icrayi diyolar ne yapacagimi bilmiyorum
      cevap:
      Abiniz kefil ise abiniz borcunuza ortak yani icra gidebilir maaşına avukat ile bizzat büroya giderek görüşün ve varsa paranız 13 felan teklif edin olan biten bu deyin felan

 37. Doruk dedi ki:

  Merhaba adminim benim deniz banka borcum var 2016 dan ihtibaren ama ödüyemedim 3 aylık ameliyat oldum yurt dışına cıktım ondan dolayı maaş rapor başka bankadan kesildigi için maaşımı alamadım 3 aylık sonra sıkıntılar oldu ameliyat parası filan filan sonra 90 gün geçti avukatlık oldu 2 defa taksit oldu ama kafa ozaman 1 milyon ameliyat dan cıktım hiç birşey olmamış gibi oldum herşeyi unuttum dedigim gibi icralık daha gelmedi 1 bucuk senedir mahkeme davam da gözükmüyor e devlet de napmam gerek bide avukatı aradıgımda çok kaba davranıyor biceriz ederiz döveriz tehditler konuşamıyorum dogru düzgün pat diye söylüyorlar düzgün konuştugum halde ana para 1080 lira direk bankaya ödesem borcumu daha sonra kaç ay kaç yıll sonra kredi cekebilirim acaba admin bey? yardımlarınızı bkliyorum

  1. admin dedi ki:

   Kredi siciliniz bozulduğundan kolay kolay kredi çıkmaz en az bir yıl gibi bir sure geçmesi gerekir. Tehditlere boyun eğmeyin sizde cevap verin edepsizlik edene sizde aynı davranın size hiç bir şey yapamazlar hapis felan gevelerler ise hadi lenn diyebilirsiniz. korkmayın kanun sizin yanınızda ola ki size bir ödeme emri gelirse ve 3600 TL altında bir borçise direk itiraz edin.. sürünsünler hatta paranız varsa direk gidin denizbank hesabınıza borcuuz mukabilinde yatırın. sizden 1000 TL için vekalet ve icra masrafı alamazlar size yük edemezler

 38. Doruk can dedi ki:

  Merhabalar müdürüm benim de bi sıkıntım var bi konuda ben 2016 san itibaren ödeyemedim borcumu ve yasal takibe girdim kara lise 90 gün geçti avukat aradım ama hiç yardımcı olamadı bana kaba davrandıklarından dolayı ödemedim sorun şu ki ben 3 ay rapor aldım ameliyat olmak sorunda kaldım kalbimden bende çalışanım 4 yıldır ödüyemeedim sıkıntıdan dolayı ne yapmam lazım resmî alıyorum bankalar dan borcumu ödesem kaç ay sonra yıl sonra alırım yada avukat tutsam bir cözüm olurmu yapılandırma yardımlarınızı bklyrm tşkler

  1. admin dedi ki:

   Avukat tutmanız bişey değiştirmez kredi borçlarınızı tamemen kapatın 1 yıla kredi çıkabilir.

 39. pınar dedi ki:

  Merhabalar bizimde mağduriyetimiz bankalardan yana eşim devlet memuru birçok kez kredi kullandık maaş bankasından bir krediyi kapatıp onun üzerine çektik vs.. en son kredimizi de şubat ayında çekmiştik 3 ay maaşın yarısını ertelemeli olarak.. yanısıra kredi kartlarımızda var 3 aya kadar kredilerimizde hiç bir şekilde ödememezlik yapmadık ama şuanda tayin sebeplerinden dolayı ve bebek beklediğimizden dolayı bazı maddi sıkıntılara düştük kredi kartı ödemelerinde ufak tefek gecikmelerimiz olmuştu ama ilk defa kredi ödeyemez duruma geldik. tayin sebebinden dolayı maaş bankası değişti kredisi eski maaş bankasında kaldı onu da elden yatıramıyoruz 3 aydır.. benim size sorum bankayla yapılandırma oluyormu diye görüştük bugün 72 ay olarak ama bize böyle birşeyin olamayacağını en fazla 48 ay yapılandırdıklarını onunda 3 aylık ödenmemişliği ödedikten sonra yapılabileceğini söylediler.. bizimde şuanda öyle bir imkanımız yok olsaydı zaten kredimizi öderdik bu sıkıntıları çekmezdik.. 81 gün gecikmedeyiz yasal takibe 9 gün var ama banka bizimle hiç bir şekilde uzlaşmadığı için bizde ödeyemeyeceğimiz için ne yol izleyeceğimizi bilmiyorum.. benim endişem eve icra geldiği vakit evden herhangi bir eşya haczedilebilir mi? hapis cezası olmuyor diye biliyorum fakat eve gelen icra memurları genelde tehtid vari konuşuyorlarmış sanırım mevcut maaşına el tamamen mi konulur yoksa onu avukat mı biz mi belirleriz ne kadar kesileceğine dair? bu arada kredimiz 52 bin tl.. biraz uzun yazdım ama cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim..

  1. admin dedi ki:

   72 ay yapılandırma olayı sadece 28 Eylül 2016 tarihinden önce çekilen krediler için geçerlidir. Nu tarihten sonra kullanılan kredi ürünleri azami 48 yapılandırma olanağı var. Banka kamu bankası ise mesela ziraat bankası takip yapılandırması yapmaktadır aslında banka şubenize gitmeniz işi daha kolay hale getirir. Muhtemelen size son bir defa daha yapılandırma olanağı sunacakları düşünüyorum. 90 günü sonunda. Evden eşya konusu biraz zor gibi ama yineden iki tane olması halinde biri hacze konu edilir. maaşa icra gelmesi halinde tamamı değil aile yardımı çocuk parası gibi sosyal yardımlar düşüldükten sonra 1/4 oranında kesilir. Hapis konusu ise taahhüt verilmediği sürece söz konusu olmaz İcra müdürlüğüne. eve gelen icra memurlarının tehdit etmez onlar memurdur o ukala olanlar avukat yamaklarıdır. Korkmanıza gerek yok banka dan uzlaşı çıkar çıkmaz ise avukata düşme durumu için 20-40 gün süreniz daha var 90. gün geçikmeden sonra bi 10-15 gün banka yasal takip biriminde kalır bu arada yapılandırma söz konusu olabilir.
   evden icraya konu olabilecek eşyalar İcralık Evlerde Hangi Eşyalar Alınır?

   1. pınar dedi ki:

    ziraat şuanki mevcut maaş bankamız borçlu olduğumuz eski maaş bankası ise Halkbank.. takip yapılandırması nasıl oluyor acaba?

    1. admin dedi ki:

     Takip yapılandırması son deva bir kereye mahsus verilir ancak bu banak yönetimi insiyatifindedir. Banka şubenizle irtibata geçin

 40. gökçe dedi ki:

  babamın başkasına çekmiş olduğu toplamda 3 kredi 7+7+2 bin tl ödenmediğinden bugün ilamsız icra ödeme emri geldi bu 7 gün içinde ne yapmamız gerekiyor babamın sadece emekli maaşı var evimiz kira

  1. admin dedi ki:

   Emekli maaşına icra gelmez ancak taşınır taşınmaz malları var ise hacze konu edilebilir. eve icra gelmesi de pek ala mümkün.

 41. Cihan Şahin dedi ki:

  Hocam merhaba,
  Toplam 7 bankaya,200 Bin TL kadar kredi ve kredi kartı borcum olduğu dönemde iflas ettim.Diğer 6 banka ile görüşüp ,niyetimin halis olduğunu ve vadesi geçen borçlarımı yapılandırmaları durumunda ödeyeceğimi taahhüt ettim ve de ödeyerek tüm borçlarımı bitirdim.Ancak ING Bank’a(aynı bankaya kredi borcumu da yapılandırma sonucu ödedim ve bitirdim.) ait yapılandırdığım kredi kartı borcumun (toplam 15.000 TL)8. ve 9. taksiti bir ay gecikmeli ATM’den ödeme yaparken ,ATM parayı yuttu,müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen konuya bir çözüm bulmadılar ve 90 günlük yasal ödeme süresi geçti ki bunu daha sonra öğrendim.Müşteri hizmetleri ile daha sonra yaptığım görüşmelerde ,ne ATM’nin yuttuğu 2 taksit ile ne de kalan toplam borcum ile ilgili bilgi veremeyeceklerini,yasal sürecin başladığını ve dosyanın avukata gittiğini söylediler.Kalan borcum tahmini 11 Bin TL ve geçen süre ise 13 ay .E-devlet’ten baktığımda ,dosya icra dairesinde görünüyor.11 bin TL ve geçen 13 ay üzerinden borcum ne kadar olmuştur?Avukat beni hiç aramadı.Ben kendisine ulaştım,borcumu ödemek istediğimi ,niyetimin halis olduğunu söylememe rağmen bana bir cevap vermedi.İflas sürecine;evimi,arabamı ve iş yerimi kaybettim.Bundan sonraki süreç ile ilgili yardımınızı rica ederim.Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   11 Bin TL borç toplamda %28 gibi bir tuta eklenir vekalet gibi masraflar da dahil. avukat size mutlaka dönecektir. icra olması halinde öncelikle size ödeme emri tebliğ edilir Yine icraya verilmeniz halinde taksitleri ödendiği halde icraya verildiği borcun muaccel duruma dşürüecek bir gecikme olmadığı bankaya yatırılan taksitlerin bankadan kaynaklı hatadan dolayı borcun yasal takibe düştüğü bahisle icra kararına itiraz edebilirsiniz. atm den yatırmanızı kantılayabilirseniz.

1 6 7 8 9 10

Yorum Yaz

Yukarı Çık